Žena leží v náručí muža
Photo by cottonbro from Pexels

Aké to je naozaj milovať? Aké to je vnímať všetky tie pocity? Bola to láska? Myslím, že nie, že takto ďaleko sme sa nedostali, no aj tak si ostal v mojom srdci a ja neviem ako ďalej. A tak zaspávam vedľa niekoho iného, i keď neustále premýšľam nad tým, prečo som toho pre nás neurobila viac. Myslím na teba.

Možno som toho pre nás mala urobiť viac. Možno sme sa mali viac rozprávať a premýšľať trochu inak. Vieš, keď sme sa stretávali prvýkrát, všetko bolo také zvláštne. Spoznávali sme sa. Rozprávali sme sa o sebe, ale každý tak nejak po svojom. Prechádzali sme sa a viem, že som sa ti páčila už vtedy, i keď som toho hneď nenahovorila veľa.

Časom som pochopila, že ťa nechcem sklamať a nechcem, aby to skončilo len preto, že poviem alebo urobím niečo, čo sa ti nebude páčiť.

Mrzí ma to. Prechádzky ešte pokračovali pár mesiacov. Spoznávali sme sa viac. Mali sme vlastné vtipy. Mali sme všetky tie témy, ktoré som myslela, že s nikým nikdy preberať nebudem, no stalo sa. Spoznala som teba a prišla som na to, že niekto má podobné myšlienky pred spaním ako ja. Teraz si práve ty, mojou jedinou myšlienkou.

Myslím na teba, aj keď …

Chvíľu sme si dali pauzu. Odmlčal si sa. Viac sme sa nestretávali a mne to všetko začalo chýbať. Všetko mi ťa pripomínalo. Občas som začula tvoje meno. Občas som mala chuť znova ti napísať, ako sa máš, ale príliš som sa bála. Nevedela som, ako to po toľkom čase berieš. A tak to po istom čase všetko prešlo. Vrátila som sa k životu pred tebou. Robila som všetko tak, aby som na teba nemala čas myslieť a zabralo to. Už to nebolelo.

Prešiel istý čas a ja som si našla niekoho iného. Všetko sa zdalo lepšie. Nebolo tam síce také puto, ale bolo to ľahšie. Cítila som, že mu na mne záleží viac ako tebe. Nikdy som to necítila. Prepáč.

A tak som zaspávala u niekoho iného s myšlienkou na teba. Rozprávala som o sebe niekomu inému, i keď som vedela, že to chcem vravieť tebe. Hanbila som sa ťa len preto, lebo som ťa nechcela stratiť, keď poviem niečo nevhodné. Potom si sa vrátil a ja som mala pocit, že konečne dýcham. Vrátil sa mi ten pocit, že to možno bude mať zmysel. Malo?

Nemalo. Trošku sme sa vrátili k starým časom. Témy nám ostali. Smiech sa vrátil a znova si mal tú iskru v očiach, no ja som bola stále s niekým iným, komu som v tom momente chýbala. Chcela som byť s tebou. Práve v tom momente som chcela ležať vedľa teba a znova ťa počúvať. Znova ťa objať a vedieť, kam si sa posunul.

Bol to večer plný prekvapení a tak sme sa rozprávali a verili, že nás to znova spojí. Nebolo to pre teba dosť. Nebola som pre teba dosť. Je mi ľúto, že som sa nesnažila viac, no stále nad tým premýšľam. Stále premýšľam nad tým, že si jediný, kto sa so mnou vedel rozprávať. Premýšľam nad tým, ako ti toto všetko povedať, no neviem, či to cítiš rovnako. A asi sa to nikdy nedozviem.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating