Ruka Hore

Svetlo sveta uzrel nový hudobný projekt, ktorý môže zachrániť životy. Projekt venovaný všetkým ženám, ktoré sa cítia ako neviditeľné. Pilotnú skladbu k projektu, ktorým chcú pomáhať týraným ženám, podporil svojou spoluprácou aj SUPA zo skupiny Moja reč, ktorý poukázal na myšlienku, z ktorej doslova mrazí.

Skladby o ženách nie sú prelomovou témou, avšak jej spracovanie vie byť očami každého interpreta osobité. Presne toto podčiarkuje tvorbu mladého speváka Dennyho Veselého, ktorý síce spracováva svoju tvorbu emotívne, no o to viac vystihuje jeho odkaz v každej skladbe inak.

zdroj: Ruka Hore

Pred necelými dvoma rokmi začal pracovať na základe osobitých výpovedí svojich známych na projekte, ktorý síce vyznie až mrazivo, no výpovedná hodnota je veľmi cenná a dôležitá, najmä v uplynulých mesiacoch, kedy boli zverejnené extrémne zvýšené percentá domáceho násilia páchaných na ženách.

A to aj v dôsledku karantén počas pandémie, kedy viac ako kedykoľvek predtým prechádzali vzťahy ťažkou skúškou.

zdroj: Ruka Hore

Aj preto vznikla stránka www.neviditelna.sk, kde sa spojili známe-neznáme tváre ako speváčka Dominika Mirgová, herečka Broňa Kovačíková, Kristy Mohr, Natália Grmanová, fotografka Katarína Šlesárová, ktoré reprezentujú danú tému #neviditeľná. O tematický make-up na fotkách, ktorý znázorňoval násilie, sa postarala Michaela Rajnová, videoklip dotvoril režisér Ján DoubleJ Jančok a celkovo o hudobnú produkciu sa postaral Roman Zámožný zo Starmusic.

Samotný koncept, ktorý nesie aj hudobnú podobu, bude mať kontinuálne pokračovanie, aby sa projekt a daná myšlienka nestratila jedným videoklipom, ale z vizuálu na vizuál sa prehlbovala sila samotného projektu.

zdroj: Ruka Hore

„Celý koncept #neviditeľná je venovaný žene. Cieľom je rozvíriť problematiku týrania žien na Slovensku a že každá jedna žena má všetko vo vlastných rukách. Chcem im pomôcť sa odhodlať urobiť správny krok, aby danú situáciu začali okamžite riešiť. A tie, ktoré sa s týraním nestretli určitým spôsobom varovať, že to nie je správne a treba včas konať.

Buď pozorný/á a nedovoľ, aby sa takéto veci diali aj v tvojom okolí. Žena je pre nás často múzou a dôvodom prečo ideme za svoje vlastné hranice. Ženy sú, boli aj budú pre mňa inšpiráciou číslo jeden, a preto im pomocou rozvírenia tejto vážnej témy chcem vrátiť a poukázať nato. Ďakujem preto všetkým, ktorý tento projekt podporia a budú túto myšlienku šíriť ďalej. Možno tým pomôžeme spoločne aspoň jednej, možno viacerým ženám zachrániť svoj život“, opisuje celý projekt interpret Denny Veselý.

zdroj: Ruka Hore
#neviditeľná situácia, ktorá sa deje za zavretými dverami
#neviditeľné pocity, ktoré žena zažíva pri rôznych životných situáciách.
#neviditeľná vnútorná sila ženy, ktorá spravila rozhodnutie a začala problém riešiť.

…#neviditeľná…

Pozri si novinku talentovaného speváka Dennyho Veselého v spolupráci so SUPOM a šír takúto dôležitú myšlienku ďalej.

Viac z kategórieLife