pexels.com

Možno si práve teraz v situácii kedy ti niekto vyčíta niečo so slovami, že mu niečo dlžíš. Že pre teba vtedy a vtedy niečo spravil a tak očakáva, že dostane na oplátku niečo, že sa obetuješ. A ty ani nevieš prečo. Pozorne čítaj. Chcem aby si vedela, že nikomu nič nedlžíš. Jedine sebe, preto sa nikdy neobviňuj ak ti bude niekto niečo vyčítať.  Musíš pochopiť jednu vec. Toto je TVOJ život a nikoho iného. Nikomu nič nedlžíš, len sebe. Len zo seba môžeš byť sklamaná ak si nepôjdeš za tým čo chceš.

zdroj: pexels.com

Mnohokrát som si zažila, že som niečo spravila pre druhých a očakávala som od nich to iste a oni to nespravili. Časom som pochopila, že to nie je tá správna cesta. Veľa ľudí očakávalo, odo mňa niečo čo som im nemohla dať. A oni mi to vyčítali. Kričali, hádali sa a nikam sa nepohli. Ostali sklamaní. Hovorili ti aká si sebecká, že myslíš len na seba a podobné veci.

zdroj: unsplash.com

 

Títo ľudia, či už sú to tvoji kamaráti, rodina alebo priateľ /priateľka. Nechápu, že tvoj život je tvoja cesta a jediná vec, ktorú vieš urobiť je. Že budeš žiť život podľa seba bez toho aby si si niečo vyčítala. Urob všetko čo ti hovorí srdce, pretože ono najlepšie vie čo chceš. Nie sú to žiadne bláhove reči. Sama som si to overila. V momente keď som prestala robiť čo ostatní chceli, čo ostatní očakávali. Začala som sa mať radšej, začala som byť opäť šťastná a nie kvôli niekomu. Ale kvôli sebe som bola šťastná. Ver mi, stratila som veľa priateľov. No po čase prišli tí správny, ktorí to chápu a sú radi, že ma poznajú a ja ich. Prišla do môjho života, žena ktorá to chápe. Konečne som pochopila, prečo to všetko predtým nevychádzalo a bolo naprd. S ňou to ide všetko ľahšie a krajšie. A nemusí mi nič vyčítať a ani ja jej. Pretože to chápeme.

Takže ak ti niekto bude niečo vyčítať, ignoruj ich. Opakuj si, nikomu nič nedlžíš len sebe.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieZ-Blog