Rozchod
Unsplash/Andrik Langfield

Rozchod je nepríjemný a v niektorých prípadoch aj veľmi bolestivý. Dnešné tipy a rady ti pomôžu v tom, aby si sa z rozchodu vyliečila už za pár dní. V niektorých situáciách sa naozaj dá všetko pochopiť veľmi rýchlo a posunúť sa – keď to dvom ľuďom nefungovalo už dlhšie a rozchod bol potrebný. Avšak, pri ľuďoch, ktorí sa veľmi ľúbili, to môže trvať dlhšie. Je to veľmi individuálne a záleží aj na konkrétnom človeku.

Preruš s ním všetky kontakty a nebuďte ani priatelia

Základná vec, ktorú musíš urobiť. Ak kontakt neprerušíš, nikdy sa z rozchodu nevyliečiš a srdce ťa bude bolieť stále. Vieme, že je to ťažké a najmä, ak ho veľmi ľúbiš, pristúpiš na priateľstvo po rozchode, no padneš tým len na dno. Čo raz skončilo, nikdy nebude pokračovať, ani ako priateľstvo.

Veľa športuj a chodievaj do prírody

Vieš ako sa hovorí, drepuj a cvič, aby si neplakala, ale aby plakal on, že ťa stratil s takou dobrou postavou (smiech) :-). Cvičenie a príroda ti vyčistia hlavu a dodajú nádej na lepšie zajtrajšky. Pokiaľ sa chceš naozaj rýchlo vyliečiť z rozchodu, tráv doma čo najmenej času, vonku ti bude lepšie.

Prijmi všetko, čo ti dal a viac sa tým nezaoberaj

Pozri, zostali ti pekné spomienky? Zostali. Nad tými zlými nerozmýšľaj a buď za neho vďačná. Život je ako cesta, po ktorej kráčaš a stretávaš ľudí. S niektorými zostaneš krátko, s niektorými pár rokov a potom sa vaše cesty rozídu a s niektorými zostaneš už navždy. Každého človeka však musíš prijať, bez ohľadu na to, koľko času si s ním strávila.

Venuj sa svojim kamarátom

Jedine kamaráti ťa privedú na iné myšlienky takým spôsobom, že si na svojho bývalého ani raz nespomenieš. Keď máš v živote tých pravých priateľov, neodmietnu ťa ani raz, keď ich budeš potrebovať a pôjdu s tebou von pokojne aj každý deň. Rozptýlia ťa a vďaka nim sa budeš veľa smiať.

Vyraz na výlet alebo k rodine

Je rizikové cestovať do zahraničia, no pokiaľ máš rodinu na Slovensku, urob si výlet a choď ich pozrieť. Spojíš príjemné s užitočným, prídeš na iné myšlienky, a ak bol tvoj ex z rovnakého mesta/dediny, môžeš si vydýchnuť a chodiť po ulici s čistým svedomím. Aspoň pár dní sa nemusíš báť, že ho stretneš.

Prihlás sa na kurz/do školy

Teraz, keď si single, máš veľa času na to, aby si rozvíjala svoju osobnosť. Nie si na nikom závislá a nikomu sa nemusíš spovedať. Máš čas na to, aby si zistila čo vlastne chceš, nabrala viac sebavedomia a robila to, čo ťa skutočne baví. Pretože nikdy nevieš, kedy spoznáš toho pravého. S ním zostaneš už celý život – teraz máš jedinečnú šancu robiť všetko, čo si vo vzťahu nemohla.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating