Bolí to, však? Mám na mysli to, keď ťa niekto opustí, o kom si si myslela, že ťa nikdy nenechá ísť.

Keď si niekomu dávala všetko a on nedával nič. Bola si presne taká, akú si ťa vysníval. Teda, aspoň tak to hovoril on. No teraz je to už nejaký čas, kedy o týchto slovách pochybuješ.

Ty sama dobre vieš, že nepatríš medzi tie čiernobiele klišé dievčatá, pretože ty nepatríš ani medzi tie farebné. Nemáš farby a tak hľadáš niekoho, kto by ťa vedel vyfarbiť. Kto by ťa vedel pochopiť už len z toho, ako sa na teba díva.

Pretože … niekedy si bývala farebná. Bola si plná elánu a vášne do života. No niekedy sa prihodia veci, ktoré nás nútia správať sa inak. Cítiť sa inak.

A tak teraz, si buď všetko alebo nič. 

Si buď veselá a priam sršíš optimizmom alebo si celý deň smutná a na nič nemáš náladu. 

Občas prídu dni, kedy sa smeješ až tak, že ťa bolí brucho alebo že len plačeš len čo sa zapne začiatok romantického filmu. 

Si buď láskavá alebo necitlivá. 

Si buď biela alebo čierna. Nepoznáš šedú farbu. 

Buď celý deň zažívaš dobrodružstvá a cestuješ alebo celý deň ležíš v posteli. 

A je až veľká irónia života, že vtedy .. v tie krásne dni, si s ním vedela prerozprávať celé dni, rozprávali ste sa a rozprávali a teraz sa ledva pozdravíte a usmejete na seba.

zdroj: unsplash.com

Možno si povieš, že nebol pre teba ten pravý. A možno ti ja teraz poviem (napíšem), že máš pravdu. Pretože takú lásku, ako ti dával on, si nezaslúžiš. Nezaslúžiš si lásku iba z polovice. Ty si zaslúžiš všetko. Zaslúžiš si krásne západy slnka na pláži, zaslúžiš si raňajky do postele, zaslúžiš si večerné prechádzky mestom, Zaslúžiš si porozumenie. No porozumenie ľudom je umenie a nie každý je umelcom.

A ver mi aj v tom, že ak prestaneš naháňať tú nesprávnu osobu, tá správna ťa dobehne.

A bude ťa milovať so všetkým. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.