Sklamanie, bolesť a utrpenie sú pravdepodobne najťažšie spôsoby, ako sa naučiť akúkoľvek lekciu, ale ak mám byť úprimná, sú to najlepšie spôsoby, ako sa naučiť, čo je dôležité.

Moment úplného zúfalstva nie je pre nikoho príjemný. Niekedy je potrebné zažiť bolesť, aby sme si uvedomili, čo je v živote podstatné. Tvoj život ti bude dávať neustále potrebné ponaučenia a tie veci, ktoré nami otriasajú, sú tie, ktoré nám menia život a žijú s nami.

Ak je bolesť neodmysliteľnou súčasťou života, potom najmenej, čo by sme mohli urobiť, je pokúsiť sa ju minimalizovať. Niekedy je bolesť najlepším učiteľom a najlepšia cesta, ako pochopiť, čo je v tvojom živote dôležité. Sú to tie veci, ktoré nás nútia čeliť strachu a našim démonom či slabostiam.

„Nadmerné šťastie sa riadi takými istými zákonmi ako nadmerná bolesť.“ —  Honoré De Balzac

Možno je to trochu nespravodlivé, že zakaždým, keď sa musíme naučiť niečo tak cenné, musíme prejsť hurikánom emócií alebo sa naše životy musia rozpadnúť, ale ak nás zachráni pred životom tých istých sklamaní alebo omylov, potom možno to stojí za to.

zdroj: unsplash.com

Možno si nevyberieme našu bolesť alebo naše utrpenie, ale môžeme si vybrať, ako sa s nimi vyrovnáme a čo si z týchto momentov zoberieme. Možno je to trochu nespravodlivé, že zakaždým, keď sa musíme naučiť niečo také cenné, musíme prejsť hurikánom emócií alebo sa naše životy musia rozpadnúť, ale ak nám to má pomôcť a má nás to posunúť, tak nech sa to teda stane.

Dúfam, že spoznáš silu úprimného šťastia a že rozoznáš rozdiel medzi múdrosťou a jednotkami na vysvedčení.  Dúfam, že pochopíš, že môžeš byť čímkoľvek, o čom snívaš. Dúfam, že nebudeš iba sedieť a sťažovať sa na to, čo sa má zmeniť. Dúfam, že ty sám budeš tou zmenou.

Nemaj strach zo zmien, ktoré treba uskutočniť, lebo vďaka nim sa zmeníš nielen ty, ale aj celé tvoje okolie. Každé odďaľovanie potrebného rozhodnutia je len bolesť navyše.

Dúfam, že sa zamiluješ do života. Dúfam, že si raz za čas natrháš čerstvé kvety a prečítaš knihu. A uvedomíš si, že život nie je o nejakom komentári od chlapca, na ktorého si o pár rokov ani nespomenieš. Dúfam, že budeš vzorom, že budeš mať partiu najlepších priateľov a že sa možno občas spolu dostanete aj do problémov.

Dúfam, že si vytvoríš hodnotné spomienky, krásne fotky a jediná bolesť, ktorú budeš cítiť, je tá z veľkého smiechu. Dúfam, že preplávaš oceány a pocítiš špinu pod nechtami počas škriabania sa na ten najvyšší kopec.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.