pexels.com

A teraz si ju naozaj stratil.

Už s tebou nebude hovoriť. Už ti nebude posielať správy. Už nikdy nezažiješ dlhé rozhovory, ktoré sa stále predlžovali, lebo si sa o ňu zaujímal. Už nebude žiadne ďalšie písanie, už sa nebude pokúšať o to, aby si sa usmial. Už sa nebude pokúšať vyhľadávať ťa.

Už nebude ďalej čakať. Už čakala dosť. Čakala, kedy ťa znova uvidí. Už nebude čakať na to, ako jej od teba príde správa. Už sa nemusí ani báť, že zabudneš na jej narodeniny. Už nebude čakať na to, aby si sa jej opýtal ako sa má a čo dnes robila. Už nebude čakať na to, ako prídeš a zoberieš ju na večeru. Už nebude čakať na to, že jej donesieš kvety len tak.

Ona od teba už nebude čakať nič. Nebude nič očakávať. Už neverí tomu, že si jej priateľom, o ktorom si myslela, že ju potrebuje.

Je však dobré, že si to uvedomila teraz. Nakoniec pochopila, že nikoho nemôže nútiť, aby zostal, keď chce odísť. Nemôže niekoho nútiť do vzťahu. Pochopila to, že láska, ktorú musela naháňať nebola tá správna láska. Pravá láska príde a zostane. Taký si ty nebol. Musela sa prestať držať toho, čo ju brzdilo.

Urobila to aj pri tebe. Prestala sa držať toho, čo jej dávalo nádej… no za akú cenu?

Už sa nebude pokúšať byť tou osobou, ktorú teraz potrebuješ. Už sa nebude pokúšať zaujať ťa. Teraz vie, že už nikdy nebudete priatelia. Ale dúfa, že raz stretneš tú pravú.

Možno si to ty ani nevšimneš, no nebudeš už o nej počuť. Už nebudeš ten, na koho myslí, aj keď má zaneprázdnený deň. Už nebudeš osoba, na ktorú si spomenie pri počúvaní určitej pesničky. Už nebude mať v hlave neustále myšlienky na teba.

Už tu nebude. Už nebude tvojou priateľkou.

Stratil si ju.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating