Niektoré ženy túžia po tom, aby boli dokonalými partnerkami. Neuvedomujú si však fakt, že medzi vecami, ktoré mužov skôr odplašia, a o ktorých si myslia, že ich odplašia, je naozaj rozdiel. Totiž, nie všetko, čo všeobecne vnímame ako pre mužov odstrašujúce, to aj je. Toto sú 3 veci, pri ktorých sa nemusíš báť, že by si ho nimi vyľakala.

Zdravá žiarlivosť

Medzi zdravou a prehnanou žiarlivosťou existujú určité a jasné hranice. Keď ich prekročíš, chlap by mal od teba radšej utekať. No zdravá žiarlivosť je vo vzťahu úplne normálna a je prejavom lásky. Ak mu ju sem-tam ukážeš, poteší to jeho ego. Bude vedieť, že ti na ňom záleží.

No ak ho budeš kontrolovať každý deň, hrabať sa mu v mobile, zakazovať chodiť von s kamošmi a doma robiť ukričané scény, nečuduj sa, že ostaneš sama. Zrejme ti chýba dôvera smerom k partnerovi.

Prejavenie pocitov

Ženy si myslia, že ak pred mužom prejavia svoje city, zľakne sa a utečie. Ani to však nie je pravda. Chlapi sú jednoduché bytosti a ak im veci nepovieš priamo, nebudú vedieť, o čo ide. Takže, ak ho miluješ, povedz mu to! Musí vedieť, na čom je. Ak ťa niečo trápi, vysvetli mu to priamo, nečakaj, že na to príde sám. Pretože, drahá, on na to nepríde.

Keď spravia prvý krok

Okrem vyjadrenia pocitov to môže byť bozk či priama otázka ohľadom posunu vzťahu. Dokonca aj žiadosť o ruku či návrh spoločného bývania. Aj v tomto prípade sa ženy boja, že budú na chlapa akosi tlačiť, čo sa mu nebude páčiť. Ale ver, že to tak nie je.

Ide o to, že mu narovinu povieš, ako si váš vzťah predstavuješ a čo čakáš, on má teda možnosť premyslieť si, ako to s tebou vidí. Ak túžiš po bábätku, prečo by si mala s touto otázkou na neho čakať? Ak máš pocit, že je čas ísť do spoločného bytu, prečo čakať, kým ten krok spraví prvý muž? Muži jednoducho niekedy žijú prítomnosťou, no to neznamená, že vidina budúcnosti ich desí.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.