instagram/sergeykbn

Náš príbeh sa píše dlhé mesiace. Až toľko času som potrebovala na to, aby som zistila, že sa nikdy nedočkám vysnívaného konca. Toho, o ktorom si mi toľko básnil a ja som so svojimi ružovými okuliarmi na očiach hltala každé tvoje slovo. Dnes už viem, že pre teba nikdy nebudem jedinou. 

Láska si nevyberá a ja som to pocítila na vlastnej koži. Zamilovala som sa do teba – do muža, ktorý bol ako stvorený pre mňa. Nechápala som, ako je možné, že sa k sebe tak dobre hodíme. Dokázali sme sa rozprávať dlhé hodiny, mali sme rovnaké záujmy, smiali sme sa a skončili v posteli.

A potom znova a znova. Ako z romantického filmu, však? Malo to iba jeden háčik. Aj keď si bol pre mňa na prvom mieste, ja som to tvoje neobsadila. Pretože tu bol niekto iný. Žena, ktorá si ťa získala oveľa skôr.

A tak mi prischla úloha tej druhej. Milenky. Všetci okolo mňa to tak videli, no ja som sa ťa zastávala. „On sa s ňou rozíde!“ „Neklape im to už dlhšie, len ju nechce teraz raniť, pretože mala ťažké obdobie.“ „Musí si ešte vybaviť nejaké veci skôr, ako ju opustí.“ Bla, bla, bla. Ach, naivita!

Spočiatku som ju nenávidela. Ako je možné, že chceš byť aj s ňou, keď vám to nefunguje? Keď ja sa k tebe hodím viac? Postupom času som ju však začala ľutovať. Až napokon, pochopila som, že ona si žije sen, po akom som túžila ja, bez toho, aby vôbec tušila, že sa môže nejak narušiť.

Verila som tebe a tvojim sľubom. No prestalo ma baviť prispôsobovanie sa, čakanie, prosíkanie. Vždy si ma vedel krásne umlčať, no vďakabohu, pozbierala som posledné kúsky svojej cti a povedala si, že to takto ďalej nepôjde. Nechcem byť tou, ktorá ničí vzťah niekomu, kto si to nezaslúži. Teraz hovorím o nej.

Ty by si si zaslúžil peknú lekciu. No jediné, čo urobím bude, že odkráčam so vztýčenou hlavou preč. Keď pre teba nie som na prvom mieste, netúžim obsadzovať žiadne iné. Počkám si radšej na toho, kto to bude cítiť rovnako. Ty môžeš ísť lámať ďalšie ženské srdce, no ver, že jedného dňa, ti to naša kamarátka karma poriadne zráta.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating