Niekedy sa každý z nás cíti zle. Niekedy má každý  z nás zlé dni. 

Zlatko, neplač, nie si v tom sama. 

Chápem, že máš toho moc, že spíš 4 hodiny a ráno si unavená. Že po večeroch plačeš, že nevládzeš. Že ťa zranili ľudia, od ktorých by si to nečakala. Že ti zomrel blízky človek a nevieš sa pohnúť ďalej. Rozišiel sa s tebou milovaný človek a nemôžeš uveriť tomu, ako ťa tu mohol nechať samú. Viem, že ak sa ti stane niečo zlé, nemáš silu ísť ďalej. Si vyčerpaná a chceš od všetkého pokoj. 

unsplash.com

No ty musíš ísť ďalej. Obzri sa za seba a pozri, koľko veľa si toho dokázala. Koľko ľudí pri tebe stojí. Vždy je dôvod na radosť a úsmev. Vždy sa dá nájsť aj vo všednom dni niečo dobré a šťastné. 

Budeš sa cítiť zlomená, tvoje srdce bude roztrieštené na milón kúsov a v mysli budeš mať prázdno. Ale vždy tú budú ľudia, ktorí ťa majú radi. Ktorí si pamätajú, aká si, keď si sama sebou. Keď si celistvá a máš na lícach ruže. Vedia, aké dobré máš srdce.

unsplash.com

A práve pre týchto ľudí sa to oplatí nevzdať. Musíš ale bojovať TY. Ty musíš chcieť. Máš právo na lásku a šťastie. Nerada ťa vidím zlomenú a zničenú životom. Lebo to nie si ty. Ty si dievča, žena so životom. So skvelým zmyslom pre humor, si múdra a očarujúca. Nenechaj, aby ťa zlé dni stiahli dole, na dno. A keď sa to aj stane, vsťaň a vylez znova hore. Vyškriab sa na vrchol a povedz si, že si to zvládla. Znova a znova. Nájdi v sebe tú odvahu a vášeň pokračovať.

stocksy.com

Nie si v  tom sama. 

Sadni si k baru so sklenenými oknami a pozri sa von. Sleduj všetkých tých ľudí, ktorí sa ponáhľajú aby stihli vlak. Sleduj všetky tie dievčatá s mnohými nákupnými taškami. Sleduj tie páry, ktoré sú tak zamilované, že ich nič okolo nezaujíma. Potom to uvidíš – kúsok seba vo všetkých z nich. A zrazu, sedenie osamote v kaviarni nikdy nebolo také príjemné.

Nevzdávaj sa. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.