Každá z nás by chcela byť v živote úspešná, no niekedy sa nám nedarí tak, ako by sme si predstavovali. Namiesto toho, aby sme hľadali výhovorky, prečo sa nám to deje, mali by sme sa radšej pozrieť na to, čo preto robíme my samé.

Pravdou totiž je, že za naším neúspechom často stojíme práve my, aj keď je to na prvý pohľad absurdné. Skús sa však nad tým zamyslieť a ostaneš možno prekvapená, ako svoje šťastie sama sabotuješ.

Presne tak, naša vlastná sabotáž môže za to, že sa v živote nenachádzame tam, kde by sme chceli. Nahovárame si, že to nemôžeme dosiahnuť, že si možno nezaslúžime šťastie a jediné, čo teda urobíme je, že sa vzdáme. Vopred a bez akejkoľvek snahy zlepšiť a zmeniť to.

Vzdávanie sa však nie je jediný problém. Tak dlho budeš niečo odkladať, až na to zabudneš a zase raz si povieš, že nemáš na to. Úspech ti nepadne k nohám, preto nemáš žiaden dôvod na to, aby si niečo odkladala. Ak chceš niečo dosiahnuť, musíš byť ambiciózna a ísť si za svojím snom.

Neobávaj sa toho, čo si o tebe budú myslieť ostatní. Tí, čo ťa majú radi, ťa budú podporovať a ostatní ťa zaujímať nemusia. Samozrejme, možno sa dostaví aj závisť od niektorých ľudí, ale títo ľudia si tiež prechádzajú niečím podobným, no ešte nenabrali odvahu. Nedokážu si predstaviť, že by sa premohli a urobili krok vpred, radšej budú kritizovať tých, čo sa rozhodli pre pozitívnu zmenu.

Nabudúce, keď budeš mať takéto myšlienky, trikrát sa zhlboka nadýchni a vydýchni a povedz si, že tvoje správanie je absurdné. Neboj sa toho, že by si v živote mohla dosiahnuť niečo lepšie. Úspech si zaslúžiš, takže ak skoncuješ s vlastnou podrývačnosťou, uvidíš, že sa dostaví.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.