Pexels/Heitor Verdi

Hovoríš si, že tebe sa také niečo nemôže stať. Veď si dávaš pozor na to, akých chlapov si pustíš do života. Pravdou však je, že najhorší bývajú práve tí, o ktorých by si to na prvý pohľad nikdy nepovedala.

Nie si vo vzťahu šťastná? No ani napriek tomu od neho nedokážeš odísť? Chceš, aby to zašlo ešte ďalej a aby sa emocionálne týranie zmenilo aj na to fyzické?

Prosím ťa, aj keď to je ťažké, musíš to urobiť. Pre svoje vlastné dobro. Týchto 7 znakov sú jasnou ukážkou toho, že si vo vzťahu psychicky a emocionálne týraná. Nie je viditeľné, no teba dokáže úplne položiť.

Neustále ťa kontroluje

Musí vedieť o všetkom. Kde si bola, s kým, prečo a ako dlho. Musí vedieť o každom tvojom kroku, aby mal istotu, že nerobíš niečo, s čím by nesúhlasil. Dokonca ti kontroluje aj peniaze a výpisy z účtu, aby videl, za čo míňaš peniaze.

Sleduje ti mobil

Žiadna správa ti nemôže prísť bez toho, aby o tom on nevedel. Ak ti nebodaj napíše nejaký tvoj kolega alebo kamarát, oheň je hneď na streche. Rozčuľuje sa a vypytuje, kto to je a čo s ním máš.

Obviňuje ťa, že klameš

Aj keď mu hovoríš vo všetkom pravdu, spochybňuje to a obviňuje ťa, že mu klameš. Nič pre neho nie je dosť dobré. Ak mu niečo náhodou zatajíš a on na to príde, nedokáže sa ovládať.

Uráža ťa a kritizuje

Kedy naposledy ti zložil nejaký kompliment a pochválil ťa? Namiesto toho neustále počúvaš urážky a kritiku. Kritizuje všetko – ako vyzeráš, čo navaríš, ako sa správaš.

Robí si z teba srandu

Ak ťa neuráža, robí si z teba srandu. A to aj pred ostatnými kamarátmi. Ak urobíš nejakú chybu, každý o tom bude hneď vedieť.

Klame ti

Klamstvo z tvojej strany neznesie, no on ti veselo klame priamo do očí. Pritom ty sama vieš, že to nie je pravda. Nemôžeš mu však na to nič povedať, lebo by sa zase nahneval.

Hovorí nepekné veci o tvojich blízkych

Okrem toho, že uráža a kritizuje teba, hovorí nepekné veci o tvojej rodine či priateľoch. Uráža ich, očierňuje ich a navyše si aj vymýšľa. Nedovolí ti, aby si sa ich zastala. Jediné čo chce je, aby si sa ty cítila zle.

Život v takomto vzťahu nemôže byť v žiadnom prípade šťastný. Muž, s ktorým žiješ a správa sa takto, je chorý a mala by si od neho čo najskôr odísť. Aj tak ti bude trvať veľmi dlho, kým začneš chlapom opäť dôverovať a budeš sama sebou.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating