Neistota ťa ničí: 5 rád ako sa jej zbaviť

Realita sa nezmení

Základom je, aby si si uvedomila, že sa realita nezmení a život je jednoducho taký, aký je. Moc sa nevieme postarať o niektoré udalosti, ktoré sú nám predurčené.

Treba sa s tým vysporiadať a vtedy sa ti začne dariť. Vesmír nám nechce zle, ale chce nás niečo naučiť. Keď si to pripustíš, tak získaš pocit bezpečia a kontroly nad životom.

Neistota ťa ničí: 5 rád ako sa jej zbaviť
zdroj: Unsplash/Ryan Moreno

Neklam samu seba

Najhoršia vec, ktorú pre seba môžeš urobiť, je to, že sa budeš klamať a predstierať, že je všetko v poriadku. Keď sa budeš pred svojim okolím usmievať a pritom vieš, že vnútri je vystrašené dievčatko, ktoré potrebuje objatie. Ak prijmeš a vypustíš toto zlo von, tak sa ti uľaví.

Skús sa porozprávať s kamoškou, prípadne odborníčkou. Nie je sa za čo hanbiť. Alebo si nájdi nové hobby. Výlety do prírody môžu byť tiež skvelým koníčkom. Čistý vzduch, spev vtákov a krásna prírody, to je to, čo potrebuje tvoje vnútro na upokojenie.

Zaveď si denník

Denník má naozaj veľký úspech s ohľadom na tvoje duševné zdravie. Ako sa hovorí, papier znesie veľa. A to ti môže pomôcť s tvojimi pocitmi.

Dostaneš ich zo seba von, ale zároveň ich nemusíš nikomu hovoriť. Otvoríš sa sama pred sebou a to ti môže pomôcť s tvojou neistotou. Ak si tam vypíšeš všetky strasti, tak budeš vedieť nájsť cestu, ktorou sa vybrať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife