Neistota ťa ničí: 5 rád ako sa jej zbaviť

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Nástrahy dnešného sveta nás neustále pohlcujú a jediné, čo je známe, je neistota. Tento pocit nás dokáže ničiť a stresovať v takých rozmeroch, že nevidíme nič pekné, čo sa okolo nás deje. Ak to prežívaš, tak presne vieš, o čom hovorím. Táto emócia sa len ťažko zaháňa, ak nevieš, ako na to. Avšak tieto zlaté rady ti pomôžu a ty sa budeš konečne cítiť lepšie.

Vieš, čo je vlastne neistota? Je to nejaká nevyjasnenosť pocitov, rozpačitosť v správaní, nerozhodnosť a neustály pocit pochybností. Popri nich ti stiahne brucho, trasieš sa a hlava ti pracuje na plné obrátky. Nehovoriac o tom, že si občas môžeš myslieť, že nič pekné ťa nečaká. Ale to tak nie je a my ti prinášame zlaté rady, ktoré ti pomôžu zahnať neistotu.

5 rád, ako potlačiť pocit neistoty

Je to len obdobie

Asi celý život budeš pri viacerých príležitostiach počúvať, že je to iba obdobie. Ale musíš tomu naozaj začať veriť, pretože nič netrvá večne a všetko raz prehrmí. Je len na tebe, ako sa k tomu postavíš.

Ide práve o to, že ak sa budeš stále stresovať a myslieť na to, tak táto neistota neprejde. Živíš ju svojimi úzkosťami a nenaberáš pocit, že niečo ešte bude krásne. Zahoď to za hlavu.

Neistota ťa ničí: 5 rád ako sa jej zbaviť
zdroj: Unsplash/DANNY G

Získaj kontrolu

Ak sa nevieš zbaviť neistoty, tak je to preto, lebo nemáš pocit bezpečia a kontroly nad vecami. To potrebuješ urgentne zmeniť. Prejdi si v mysli, že čo ťa najviac stresuje a akým obdobím si prechádzaš.

Pokiaľ je to niečo nové, potrebuješ si zabehnúť návyky, na ktoré nie si zvyknutá. Práve vďaka tomu získaš prevahu nad neistotou a upraceš si život tak, ako tomu bolo predtým.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife