Photo by Joshua Rawson Harris on Unsplash.com

Byť vo vzťahu a byť zranená je veľmi vyčerpávajúce. Je to akoby si sa nemohla nadýchnuť, ale pritom ti nič nie je a tvoje pľúca fungujú perfektne.

Aspoň raz za život ti niekto ublíži, to je v poriadku. Stáva sa to. Ľudia prichádzajú a odchádzajú. Niektorí nás milujú a potom neskôr nenávidia. Niektorí nás nenávidia a potom, keď nás spoznajú, nás milujú. Kolobeh života, ktorý môžeš vidieť všade.

Ak máš však vzťah, za ktorý si bojovala, je veľmi vyčerpávajúce tváriť sa, že je všetko v poriadku, aj keď nie je. Môžeš byť šťastná akokoľvek chceš, no aj tak ti tvoj priateľ nepomôže zahojiť tvoje jazvy z minulosti. On tu nie je na to, aby zobral tvoje problémy na seba. Nie je tu na to, aby ťa silou mocou presviedčal o tom, čo je správne, keď máš svoju hlavu.

Toto celé je veľmi zničujúce. Pokiaľ si neuvedomíš, že on je tu na to, aby ťa miloval, budeš stále psychicky unavená. Pokiaľ si neuvedomíš, že on je tu pre teba, no nemôže bojovať namiesto teba, budeš zmätená.

Chápem, že sa tvoj svet zmieta vo veľkom chaose už aj teraz, no vydrž to.

Muž predtým ťa miloval. Zažili ste veľa pekných chvíľ, no po čase sa začal správať ako sebec. Nezáležalo mu na tom, čo si myslíš a tvoj názor pre neho nebol podstatný. Nerešpektoval ťa a zbytočne to komplikoval. Zlomil ti srdce tým najhorším spôsobom a odišiel. Nechal ťa zranenú ešte viac, než si bola bez neho.

Tvoj súčasný priateľ ťa však miluje úprimne. Prijal tvoju minulosť a rozumie ti. Vie, čím si si prešla a stojí pri tebe. Dôveruje ti a spravil by všetko, čo by ti videl na očiach.

Je to vyčerpávajúce, pretože nechápeš, čím si si ho zaslúžila. Nerozumieš tomu, pretože si takýto pekný vzťah ešte nemala.

No poradím ti – bojuj so svojim smútkom a miluj ho. Je to tak jednoduché.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating