Vidíš svoje kamošky, ako pridávajú na sociálne siete zaľúbené fotky so svojimi partnermi, ako sa ruka v ruke prechádzajú po meste a vymieňajú si vášnivé bozky či šťastné úsmevy. Ty sa radšej sústredíš na svoju kariéru, chceš si vybudovať šťastný život a stály partner je to posledné, na čo myslíš. Nieže by ťa chlapi nezaujímali, skôr na nich nemáš čas. Si si vedomá toho, že ak by si začala s niekým chodiť, obralo by ťa to o všetku energiu. Vzťah by nezapadol do tvojho harmonogramu a ty by si sa nemohla sústrediť na to, čo ťa napĺňa a robí nesmierne šťastnou. Skrátka máš pocit, že by si pri chlapovi nič nestíhala.

View this post on Instagram

Bonjour 💚 @ariviere #womanslook

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

Ide ti nehorázne na nervy, ak všetci vôkol teba ti kladú stále tu istú otázku: „Kedy si už konečne niekoho nájdeš?“ Pokiaľ sa ťa to pýtajú len tvoji priatelia, je to v poriadku. No ak s tým začne aj tvoja babka a rodičia, stŕpneš. Zľakneš sa toho, že už je to s tebou naozaj zlé a mala by si si niekoho nájsť. Ak sa ti mysľou prehŕňajú takéto myšlienky, razom ich zavrhni.

Nie je tvojou povinnosťou mať partnera len preto, že to chce niekto z tvojej rodiny. Je mi jasné, že sa pri takejto otázke cítiš trápne a najradšej by si klamala, no nerob to. Stratila by si tak svoje vlastné ja a vydávala by si sa za niekoho, kým v skutočnosti nie si.

View this post on Instagram

@snejanajens #womanslook

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

Dokáž ostatným, že aj keď nikoho nemáš, si šťastná. To šťastie v tebe vyvolávajú iné veci ako láska. Ak nikoho nechceš, nevyhľadávaj vzťah len preto, že to tak chce tvoja mama alebo sa bojíš výsmechu priateľov. Ak máš pocit, že si sebestačná žena a lásku nepotrebuješ, nevyhľadávaj ju nasilu. Vzťah môžeš mať len vtedy, ak po ňom naozaj úprimne túžiš. To, že na teba budú členovia rodiny upierať udivené pohľady, nerieš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.