Poznáš ten pocit, keď sa cítiš nepochopená? Chceš spať, ale nemôžeš. Cítiš sa taká prázdna. Si uväznená vo svojich pocitoch.

Začneš hovoriť ,, nie“ a tvojim ,, priateľom“ sa to prestane páčiť. Zamyslíš sa nad sebou.
Príde záplava výčitiek ako: ,, Povedala som niečo zlé? Prečo to nechápu? Možno som si to svoje ,,nie“ mala premyslieť.“ Prestaň sa nad tým zamýšľať. Povedala si to, čo si cítila. Nie je tvojou povinnosťou vysvetľovať, prečo si sa tak rozhodla. Máš právo rozhodovať sa slobodne. Žiť slobodný život.

Sama sebe odopieraš pocit slobody, keď sa rozhoduješ tak, aby boli ľudia s tebou spokojní. Po nociach sa trápiš. Vyčítaš si, ako veľmi sa zaoberáš s názormi ľudí. Snažíš sa im vyhovieť, pretože sa bojíš, že ich môžeš stratiť.

zdroj: unsplash.com

Zamysli sa, či sa ti oplatí trápiť sa kvôli ľuďom, ktorí nedokážu akceptovať tvoje rozhodnutie.
Neboj sa povedať vlastný názor. Nič nie je zlé na tom, keď vyčnievaš z radu. Podstatné je, že si sama sebou a si s tým spokojná.

Život je len jeden. Stanov si svoje priority. Polož si otázku, čo všetko chceš mať. Čo všetko preto musíš spraviť. Venuj sa tomu, čo ti na perách vyčarí úsmev. Svoj voľný čas obetuj tomu, v čom vidíš zmysel svojej existencie

Spoločnosť sa snaží každého z nás zaškatuľkovať. Ukazuje nám šablóny, ktorými by sme sa mali riadiť, aby sme prežili ,,šťastný a úspešný“ život. Ale sú ľudia, ktorí takýmto spôsobom žijú šťastný? Žijeme s niekým, s kým nie sme šťastní. Drieme v práci, ktorá nás nenapĺňa. Veľakrát študujeme na školách, ktoré nám možno nezabezpečia  budúcnosť, takú akú si predstavujeme. Ideme na kávu, aby sme si ,,posťažovali“ na všetky svoje problémy. Ale robíme niečo preto, aby sme mohli povedať : ,, Žije,  tak ako chcem. Rozhodujem sa slobodne ?“

zdroj: unsplash.com

Počúvajme svoj vnútorný hlas,  pretože ten vie, po čom naše srdce túži. Nikto nás nemôže nútiť do rozhodnutia, ktoré je nám proti srsti. Potom, čo začneme žiť svoj slobodný život, prídeme o zopár ,,priateľov“, stretneme sa s nepochopením od väčšiny. Ale pocítime slobodu.

Nemajme pocit viny, keď sa slobodne rozhodneme. Naše rozhodnutie nie je zlé, ani sebecké, pokiaľ nie je na úkor šťastia druhých ľudí.

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieZ-Blog