pexels.com

Verím, že niektoré veci sú predurčené na to, aby sa stali, tiež ale verím, že niektoré veci môžeme ovplyvniť. Ako ale rozoznať rozdiel?

Sú veci, ktoré sa nám v živote museli stať, preto aby sme sa prebudili, aby sme spomalili, či otvorili oči, alebo aby sme sa posunuli správnym smerom, či preto aby sme prestali ničiť svoje zdravie. Dôvodov môže byť mnoho.

Život nám dáva každý deň šancu na to, aby sme sa stali lepším človekom. Veď si len spomeňte na niečo, čo vás trápilo pred rokom, dnes už je to záležitosť, nad ktorou len mávnete rukou. Spomeňte si na ľudí, ktorí vám robili zo života peklo, taktiež sú pre vás dnes už zabudnutia hodní. Vidíte, každý deň nám dáva novú šancu.

Netvrdím, že každý deň je úžasný, ale myslím si, že každé niečím nepríjemné obdobie nás na niečo pripravuje. Preto som sa naučila život brať taký, aký je. Krásny, ale občas aj trochu drsný. Nuž čo, verím tomu, že  nič netrvá večne a každý škaredý oblak sa raz roztrhne a uhasí všetok ten zmätok v našich životoch.

Foto: pexels.com Foto: pexels.com

A zas na druhú stranu, počas tých období, keď sa nám darí, sa snažme načerpať čo najviac energie a síl, keď znovu príde útlm, problémy, starosti alebo čokoľvek nepríjemné, lebo to patrí k životu. Tak ako bez tmy by nebolo svetlo, tak bez zla by nebolo dobro. Rovnováha.

Každý problém je tu pre niečo. Mali by sme preto viac nazrieť do vlastného vnútra a všímať si predovšetkým naše reakcie naň. Ak sa začneme hneď sťažovať, aký je život ku nám krutý, nič sa nezmení, len si dobrovoľne zvolíme byť obeťou. To robia len slabí a neuvedomení ľudia. Nie nemusíte byť na seba ani hneď tvrdí, každú emóciu treba vyjadriť a dať zo seba von. Mne pomáha šport a hudba. Sú to tí najlepší parťáci do dažďa.

Čím viac starostí pribúda, tým viac by sme si úmerne a úmyselne mali vytvárať vo svojom živote radosť a krásu čo i len v maličkostiach.

favim-com-autumn-girl-leaves-260751 favim.com

Všetky tie veci sa dejú preto, aby sme rástli a učili sa o živote viac, veď čo môže byť horšie ako byť uväznený na jednom mieste, kde nie sme šťastní? Mali by sme učiť viac o sebe a o ľuďoch vo svojej blízkosti, lebo presne na to tie problémy prichádzajú. Aby sme videli veci a ľudí vo svojej pravej podstate. Aby sme sa naučili veci riešiť sami a nespoliehať sa na to, že to za nás urobí niekto iný.

Majme radi seba, a naučíme sa mať radi aj druhých ľudí, áno aj tých uhundraných a večne sa sťažujúcich. Zmeniť môžeme len sami seba nie druhých. Čím viac nám prestanú prekážať na iných ľuďoch ich nedostatky, tým väčší pokoj budeme cítiť vo svojej duši. Pretože ja som ja a ty si ty, každý z nás je niečím iný a výnimočný a tak to má byť.

Preto ak začneme vedome meniť svoje postoje a správanie k lepšiemu, začnú sa nám v živote diať pozitívne veci. Negativita ešte nikomu nepriniesla šťastie. Ďalej stojí za pripomenutie poznanie vlastnej hodnoty. Ak viete čo chcete a akým človekom chcete byť tak sa obklopujte rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi, ktorí vás podržia a poradia.

Foto: residentadvisor.net Foto: residentadvisor.net

Ja tvrdím, že budem radšej sama, ako by som mala tráviť čas s ľuďmi, ktorí mi berú energiu a po stretnutí s nimi mám nepríjemné pocity. Preto si veľmi vážim tých skutočných priateľov, ktorí sa úprimne tešia so mnou z mojich čo i len malých úspechov a podržia ma, keď neviem kadiaľ mám ísť.

Nemôžete ovplyvniť to, čo vás na vašej ceste postretne alebo aké prekážky vám život pripravil, môžete len vedome pracovať na tom, ako sa ku všetkému postavíte. Veľmi dôležitý je humor. To je tá najväčšia zbraň, ktorú máme. Ak sa viete zasmiať sami na sebe, dokážete odzbrojiť aj tých najväčších nepriateľov, a to vaše problémy!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife