instagram/couple

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

O tom, čo partner, ktorý ťa skutočne miluje, nerobí vo vzťahu (pretože je to známkou toho, že si ťa neváži), sme už písali niekoľkokrát. Každá chceme byť predsa s tým druhým šťastná a tiež s ním zdravo a láskyplne fungovať. No vedela si, že sú aj veci, ktoré milujúci partner rozhodne kvôli tebe robiť nemá, aj keď ťa naozaj miluje a denne to dokazuje? 

Sú totiž veci, ktoré by nemal robiť, pretože to do vzťahu nepatrí. A potom sú tu veci, ktoré by nemal robiť, aj napriek tomu, že ste si súdení. Si zmätená? Vysvetlíme ti to.

Nezmení svoju tvár

Človeka skutočne milujeme iba vtedy, keď ho berieme so všetkými plusmi aj mínusmi. S dobrými aj zlými vlastnosťami, názormi, (zlo)zvykmi, … a nechceme ho meniť. Tak, ako by si sa nemala na nič hrať ty, nemala by si očakávať takýto krok ani od neho.

Len preto, že sa milujete, to ešte neznamená, že nemáte byť sami sebou. Prečo by mal niekto zabudnúť na svoje skutočné JA a prispôsobovať sa celý život? To nie je šťastie, ale jeho opak. Preto, to, že ho „nedokážeš“ zmeniť, ešte neznamená, že ťa nemiluje. Iba by to nikdy nikto nemal robiť.

Nebude ťa donekonečna prosiť

Je jedno, či prosíš o lásku, odpustenie, či druhú šancu. Nikdy by sa nikto nemal ponižovať tak, že sa musí doprosovať niečoho vo vzťahu. Buď to funguje alebo nie. Buď sa dohodnete alebo nie. Nie si malé dievčatko, za ktorým treba behať od rána do večera, pretože sa hrá na ľadovú kráľovnú.

Predstav si, že by si bola na jeho mieste. Dokedy by si o niečo prosila? V zdravom vzťahu sa dvaja ľudia dohodnú a vždy nájdu kompromis. Opäť raz, aj keď ťa môže milovať nadovšetko, nemal by sa zhadzovať, a ak aj ty miluješ jeho, nikdy mu to nedovolíš robiť.

Aj keď ťa ľúbi, nemal by zabúdať na svojich

Koľko žien sa už pokúsilo postaviť mantinel medzi svojho partnera a jeho priateľov? Každý má svoj vlastný rozum a vie, s kým by sa mal či nemal stretávať. To, že sa s niekým vída, aj keď sa to tebe nepáči, ešte neznamená, že ťa nemiluje.

Nemôže však kvôli vzťahu zahodiť celý svoj život a ty to musíš prijať. Ani tebe by sa to nepáčilo, ak by si bola na jeho mieste.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating