Instagram/katerinandyinon

Jedného dňa si uvedomíš, že nie každý problém musíš vo vzťahu naozaj riešiť. Niekedy je lepšie, ak problém neriešiš a len nad ním mávneš rukou. Predstav si situáciu, v ktorej žena niečo pokazí a bojí sa to povedať svojmu priateľovi. Nakoniec mu to však povie a on neurobí nič, maximálne odpovie: „To je v poriadku,“. Príde ti to divné, nie? Takto vyzerá situácia vo vzťahu, ktorá nemusela byť riešená alebo ešte aj preberaná donekonečna.

Magazín Thought Catalog nedávno vo svojom článku prezradil výhody, ktoré ti prinesie neriešenie niektorých problémov.

Neriešiť niektoré problémy vám uľahčí život

Napríklad, keď zistíš, že partnerovi niečo rozprávaš, no on ťa nepočúva. Mohla by si mu vykričať, čo si to predstavuje a mohla by si sa začať sťažovať, že pasívne počúvanie nie je vo vzťahu v poriadku. Alebo to môžeš jednoducho nechať tak. Možno je tvoj priateľ len unavený z práce, možno má toho naozaj veľa a možno je tvoje rozprávanie nudné (teba vždy baví sa počúvať?). Občasné nepočúvanie o „problémoch“ tvojej kamarátky však nie je vážny problém a nestojí na ňom váš vzťah.

Zjednoduší to vaše spoločné bývanie

Tak, ako má zlé vlastnosti a zlozvyky tvoj partner, máš ich aj ty. Musíš si uvedomiť, že lepšieho človeka už nenájdeš – len iného. Rozchod ani tvoja snaha o jeho zmenu problémy skutočne nerieši. Kedykoľvek ťa priateľ pri spoločnom bývaní vytočí a rozčúli, spomeň si na to, že rovnako sa môže cítiť aj on. Ty mu vieš tiež niekedy liezť na nervy.

Pochopíš hranice svojho priateľa

Ak si odsleduješ, ktoré problémy tvoj priateľ rieši a ktoré nie, lepšie prenikneš do jeho myslenia. Pochopíš jeho hranice a v budúcnosti sa rýchlejšie zosúladíte. Rovnako to bude mať on. Po čase sa naučíte, čo vám vadí a čo beriete ako problém, ktorý sa musí riešiť, a ktorý je naopak zanedbateľný.

Pripravíš sa tak na oveľa väčšie problémy, s ktorými nebudeš môcť nič robiť

Neriešiť veľké problémy, ktoré nemôžeš zmeniť, je o zvyku. Akonáhle sa tomu prispôsobíš, nevšímať si ich bude oveľa jednoduchšie. Mávneš nad nimi rukou, ako keby si bola matkou, ktorá má štyri deti a jedno už musí druhý raz prezliekať. Namiesto riešenia problémov ich prijmeš a celú situáciu dostaneš pod kontrolu. Tým pádom budeš mať viac času na to, aby si trávila čas s priateľom naozaj kvalitne.

Zdroj: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating