Pexels/cottonbro

Niekedy sa môžeš ocitnúť vo vzťahu, ktorý nie je práve taký, o akom si snívala. Princ na bielom koni síce neexistuje, no to neznamená, že by si mala strácať svoj čas s niekým, kto si ťa vôbec nezaslúži. S niekým, kto si ťa neváži a skutočne nemiluje. Ako zistíš, že je taký aj ten tvoj? Ak robí nejakú z týchto vecí!

Berie ťa ako samozrejmosť

Je jasné, že po dlhšom čase už vzťah nie je ako na začiatku. A to je úplne prirodzené. Problém je však v tom, keď jeden druhého začnete brať ako úplnú samozrejmosť. Ako niekoho, kto už patrí do vášho života, no akoby ste už aj zabudli, prečo. Keď máš pocit, že si mu len ženou v domácnosti alebo ťa berie už „len ako partnerku“ a nie aj milovanú ženu, zrejme si ťa prestal vážiť.

Nie, nečakáme, že nám budú muži nosiť kvety každý týždeň a vyznávať lásku dookola a vkuse 50 rokov, no ak tu lásku necítiš ani občas, nájdeš ju niekde inde.

Čo neberie, je tvoj názor

Drahá, partnerstvo je vzťah dvoch ľudí, v ktorom majú obaja rovnaké postavenie, slovo aj možnosti. Budeme ti to opakovať dookola! On nie je tvoj nadradený, ani nikto, kto by nemal brať ohľad na to, čo chceš ty. Keď ťa muž nerešpektuje, neberie na vedomie tvoje názory, ciele a postoje, ako s ním chceš vydržať celý život? V tichosti a trápení?

Chce ťa zmeniť

Vzhľadovo či osobnostne, na tom nezáleží. Ak niekto úprimne miluje, na tom človeku by nikdy nechcel nič meniť. To je na láske krásne, že berieme človeka so všetkými jeho plusmi aj mínusmi. Keď má ten tvoj neustálu potrebu komentovať tvoj vzhľad a hovoriť ti, ako by si sa mala ostrihať, čo si (ne)obliecť alebo nebodaj, že by ti nezaškodilo fitko, pošli ho niekam!

Nehovoriac o tom, že by chcel meniť aj tvoje správanie na vlastný obraz o „dokonalej“ partnerke. Tvoja osobnosť sa zmeniť nedá, naozaj sa chceš hrať na niekoho, kým nie si, pre iného človeka?

Porovnáva ťa s inými ženami

Jeho matka robí veci takto, sestra sa zaujíma o toto, kamošova frajerka sa venuje tomuto, a čo je gól, jeho ex frajerka nerobila to, čo ty. Uf, tuším sme ti už spomínali, že kvôli mužovi sa nemáš meniť. A už vôbec nie na obraz inej ženy z jeho života. Miluje teba alebo predstavu, v ktorej máš v sebe kombináciu vlastností iných žien?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating