Dievčatá priznajme sa. Milujeme, keď nám niekto povie, že sme krásne. (A skutočne aj všetky sme)
Ale častokrát strávime hodiny a hodiny procedúrami, aby sme tieto vysnívané slová počuli. Skúšame, overujeme a posielame ďalej triky, ktoré naozaj fungujú. Ale častokrát tieto triky dopadnú nie práve najlepšie.

Ponúkam ti návyky, ktoré by si si mala (spolu so mnou) osvojiť, aby si už nemusela plytvať svojím časom a peniazmi na “zázračné” masky či procedúry.

Umývanie tváre ráno aj večer
Starí ľudia hovorievali, že ráno by sme si tvár mali umývať studenou vodou, aby sme sa prebudili, a večer zas teplou vodou, aby sme pleť zbavili mastnoty a nečistôt. Je to naozaj pravda, pleť potrebuje prebudenie tak isto ako my. Chladnejšia voda pleť vzpruží a podporí cirkuláciu krvi. Večerná dávka teplejšej vody pleť vyčistí a príjemne zrelaxuje. Samozrejme, netreba to s teplotou preháňať. Príliš teplá voda pleť vysuší. Dôležité je, aby si to naozaj robila pravidelne, ráno aj večer.

Správna starostlivosť o vlasy
Vlasy sú korunou ženy. Každá žena chce mať krásne a zdravé vlasy. To si ale vyžaduje určitú starostlivosť a trpezlivosť. Najčastejšie sa stáva, že dievčatá si vlasy umývajú príliš často. Vlasy niekedy treba nechať poriadne premastnieť. Podobne ako pleti aj vlasom škodí príliš teplá voda. Odborníci odporúčajú vlažú vodu pri zmývaní šampónu a malú dávku studenej vody, keď už si vlasy umyješ, ktorá dodá lesk. Takisto vlasom veľmi neprospieva keď ich máš silno zviazané. Rob si účesy tak, aby ťa vlasy nikdy neťahali. Vlasom prospieva aj masírovanie pokožky hlavy, vtedy sa pokožka prekrví a to podporuje rast vlasov.

Správne stravovanie
Jedlo je potrebné pre život. To je ti hádam jasné. Ale veľa potravín, či skôr jedál, ktoré sa nám dnes ponúkajú nie sú práve najzdravšie a najkvalitnejšie. Fastfoodom alebo polotovarom by si sa mala vyhýbať, keď nechceš škodiť svojmu telu.

Skús jesť viac ovocia a zeleniny či mliečnych výrobkov. Samozrejme nezabúdaj na mäso, ktoré je zdrojom bielkovín, vitamínu B či železa. Samozrejme, je potrebné jesť mäso kvalitné a správne spracované. Neodmysliteľnou súčasťou zdravej stravy je veľké množstvo tekutín. Presnejšie veľké množstvo vody. Piť vodu jednoducho treba!

Čítanie
Na správne fungovanie mysle a pamäte nie je nič lepšie ako čítanie. Pravidelné čítanie kníh rozširuje slovnú zásobu a hlavne u detí pomáha k písaniu bez gramatických chýb. Ak čítaš s veľkou pravdepodobnosťou vieš dobre a pekne písať nielen po gramatickej, ale aj po obsahovej, či štylistickej stránke. Čítanie podporuje kreativitu, čo je najvyšší stupeň myslenia.

Vlastná tvorba
Už vyššie som spomínala kreativitu. Nájdi si činnosť, ktorá ťa baví. Nemusíš byť v tom majsterkou. Stačí, ak budeš mať snahu stále zlepšovať sa a budeš sa môcť pomocou toho vyjadriť. Sebavyjadrovanie je veľmi dôležité pre tvoj rozvoj. Je jedno či budeš písať básne, kresliť, vyrábať dekorácie alebo doplnky či spievať. Dôležité je, aby si sa pri tom zrelaxovala, ale aj niečo nové naučila a dala svojmu mozgu nové podnety.

Spánok
Pravidelný a kvalitný spánok je základom každého úspešného dňa. Neponocuj a urč si večierku. Ja napríklad chodím v pracovné dni spať o desiatej. Potom ráno nemám problém vstať do školy a celý deň zvládnem bez problémov.

Telo si zvykne na režim a istú rutinu. V prípade spánku je rutina vítaná. 😀

Na tieto návyky nie je potrebné nič, len to, aby si sa k tomu prinútila. Skús to všetko dodržiavať v novom roku spolu so mnou. Uvidíš že krása, sviežosť a spokojnosť na seba nenechajú dlho čakať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.