Instagram/sophieklex

Po roku sme sa dočkali opäť. Už od konca novembra počúvame v nákupných centrách vianočné skladby, ktoré sa opakujú každý jeden rok. Ľuďom, ktorí pracujú v obchodoch, už možno idú pekne na nervy a pritom ty si sa ešte nestihla ani naladiť na sviatočnú atmosféru. Je čas to napraviť. Pokiaľ si myslíš, že tieto vianočné hity za tie roky už ovládaš na jednotku, môžeš si to preveriť aj v našom rýchlom kvíze.

Na úvod začnime s novinkou, ktorá ešte nie je obohraná a je aspoň príjemným spestrením. Postarali sa o ňu Ed Sheeran s Eltonom Johnom, pričom prekvapili predovšetkým netradičným videoklipom.

Zo slovenských noviniek si môžeš vypočuť novú verziu skladby „Šťastné a veselé“ od Dominiky Mirgovej, ktorú prespievala ako duet so svojím synčekom Peťkom. Veľa ľudí ju porovnáva s pôvodnou verziou a rozdelili sa na dva tábory v tom, ktorá sa im páči viac.

A môžeme prejsť ku klasike. Bez týchto piesní si Vianoce proste nedokážeme predstaviť, nech si každý hovorí čo chce. Môžeš si ich vypočuť takto jednotlivo, prípadne na YouTube nájdeš aj vytvorené kolekcie z tých najobľúbenejších songov.

A ak zase uprednostňuješ Spotify, na koniec ti pridáme odkazy na kompletné playlisty, ktoré sa nachádzajú na tejto platforme. Veríme, že si vyberieš spôsob počúvania, ktorý ti bude vyhovovať najviac a prebudíš v sebe toho pravého ducha Vianoc.

Ktorá vianočná pieseň je tvoja najobľúbenejšia? 

Wham! – Last Christmas

Mariah Carey – All I Want for Christmas Is You

Michael Bublé – It´s Beginning To Look A Lot Like Christmas

Dean Martin – Let It Snow

John Lennon – Happy Xmas (War Is Over)

IMT Smile – Najkrajšie Vianoce

Lojzo & Miro Žbirka – Každý deň budú vraj Vianoce

Train – Shake Up Christmas

Brenda Lee – Rockin´Around the Christmas Tree

José Feliciano – Feliz Navidad

Band Aid – Do They Know It´s Christmas?

Na YouTube nájdeš aj vytvorené playlisty vianočných skladieb

Mix moderných vianočných piesní

Na Spotify si môžeš vypočuť napríklad tieto playlisty

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife