unsplash.com

Možno až príliš často hľadáme niekoho dokonalého a hneď pri prvom sklamaní ho opúšťame. Ale k láske patrí predovšetkým tolerovať to, že dokonalý nie je jednoducho nikto. 

Nabudúce si už vyberiem muža, ktorý ma bude skutočne poznať. Pretože viem, že opustiť tento vzťah bolo najlepšie, čo som mohla urobiť. Vyberáme si mužov, pri ktorých chceme, aby nás chápali, rešpektovali, no často ich opúšťame, lebo nám niečo chýba alebo máme pocit, že to nie je ono.

Je zbytočné vyčítať si, že nie si dostatočne dobrá alebo že on nie je dostatočne dobrý. Vzťahy sú komplikované, dá sa s tým rátať. Niekedy sa stane, že sme absolútne zdevastované a po vzťahu si povieme, že sme urobili opäť veľa chýb a nabudúce si už budeme vyberať človeka, ktorý nás bude viac chápať a prijímať také, aké sme v skutočnosti.

„Veľa ľudí by so mnou chcelo jazdiť v limuzíne. Ja som ale túžila po niekom, kto by so mnou bežal na autobus.“ – Oprah Winfrey

Byť niekým hlboko milovaný, dáva človeku silu. Niekoho hlboko milovať, vám dáva odvahu. Láska nebolí, bolí len milovať nesprávneho človeka a snažiť sa ho zmeniť alebo dokonca zmeniť aj seba nám môže priniesť len utrpenie. 

Chceme partnerov, ktorí nás budú rešpektovať, no v prvom rade si musíme aj my uvedomiť, či rešpektujeme tých druhých. Vrháme sa veľmi rýchlo do vzťahov a neskôr si uvedomíme, že s týmto človekom nechceme prežiť celý svoj život.

Vyberajme si hneď na začiatku partnerov, ktorí nás budú rešpektovať takých, akí sme a nevrhajme sa do vzťahov len preto, lebo sa cítime osamelí. Nič dobré nám to neprinesie a my budeme len viac zničení a rozbití.

Vyberajme si partnerov, ktorí hneď od začiatku budú vedieť, s kým vlastne idú do vzťahu a že vzťah je zodpovednosť, ktorú treba stále riešiť.

Majme úctu k samým k sebe. Pretože ak máme byť s niekým celý život, tak nech to stojí za to.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating