instagram.com/realfashionist

Byť dámou za posledné roky vyšlo trochu z módy. Dievčatá preberajú ležérny štýl oblečenia, ktorý zakrýva ich krivky a ženskosť, fajčia, pijú a svoje vystupovanie na verejnosti má od slušnej mladej ženy celkom ďaleko. Snažia sa čo najviac priblížiť chlapčenskému štýlu, a takmer úplne sa vytratila ženská hrdosť, neha a hlavne pôvab, ktorým sme obdarené už od narodenia.

Stať sa pravou „lejdy“ neznamená len slušné vyjadrovanie sa, oblečenie a upravený vzhľad, ale aj to, že muž na takúto ženu nikdy nezabudne. Ženy, ktoré nechajú vyniknúť svoju ženskosť, sú hrdé na svoje vzdelanie a vystupovanie sú zvyčajne tie nezabudnuteľné.

Tá, ktorá si uvedomuje svoju hodnotu, inteligenciu a pritom má v sebe stále dávku záhadnosti vyvoláva v mužovi potrebu jej ochrany, priblíženia sa a hlavne potrebu odhaliť všetky jej tajomstvá.

Dáma nepotrebuje upútať pozornosť mužov odhaleným telom na svojom Instagrame, má dosť sebavedomia, aby vedela využívať sarkazmus, humor a svoje vzdelanie pri konverzáciách s mužmi, ktorí si ju o to viac vážia.

Neznamená to mať ani dokonalú postavu či nosiť najdrahšie módne kúsky. V prvom kroku stačí, ak vypustíš zo svojho slovníka neohrabané nadávky. Môžeš sa začať zaoberať rôznymi zaujímavými témami, rozšíriť si všeobecný prehľad, viac čítať, komunikovať a vzdelávať sa.

Začneš sa správať ako žena, z ktorej každý chlap, čo ju stretne a pustí sa s ňou do reči, bude padať do kolien. Tvoja ženská aura tak zaujme, už keď vojdeš do miestnosti, pretože ju rozžiariš. Nie výrazným make-upom, štipľavými slovami alebo pútavým oblečením, ale svojím zdravým sebavedomím, vyžarovaním a vôňou.

Pretože so spomienkami sa nám nesú aj určité chute, vône či hudba. Ak si ťa má muž zapamätať ako dámu, ktorú by chcel spoznať a bude na ňu myslieť, musí mu „voňať“. Musí sa s ním vedieť rozprávať nie povrchne, detinsky či ako chlap. Nenápadný odstup, jemné slová s občasnou ironickou múdrou poznámkou a tvoja vôňa mu utkvie v pamäti. Tvoje tajomné oči si ponechá v spomienkach a tvoje jemné slová mu budú stále znieť v ušiach.

Nie je hanba zostať dámou aj v dobe, kedy je to možno o niečo ťažšie. Buď hrdá na to, že si žena a prejav svoju ženskosť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife