Ješ nonstop ultra zdravo a nezhrešila si už mesiac, no číslo na váhe sa nepohlo smerom dolu, ale dokonca hore? Máme pre teba nie dvakrát príjemnú správu. Práve v tomto robíš chybu. 

Či už príde pondelok, nový začiatok mesiaca alebo nový rok, vždy začína etapa, ktorú pozná každá žena. Chudnutie a zdravá strava. Na to by nebolo nič zlé, pokiaľ vieš, koľko máš čoho jesť! Aj zdravé jedlo má nejakú energetickú hodnotu, ktorej ak je veľa, tak jednoducho priberáš.

Preto skôr záleží na porciách ako samotnom jedle. Tu prichádzame k hlavnému problému celého priberania zo zdravého jedla. Je ním TUK! Avšak necháp nás zle, tuk z potravín je pre ženské zdravie to najdôležitejšie, len sa nauč, koľko je akurát.

Oriešky

Môže to znieť hrozne, ale rozdiel medzi skutočnou hrsťou orechov a hrsťou, ktorú si naberieš ty, môže byť pokojne aj 400 kalórií (čo je jedno plnohodnotné jedlo). Tak ak si myslíš, že si dáš na desiatku balíček orieškov, pretože sú zdravé a veď predsa čo je zdravé z toho sa nepriberá, si na omyle. Pretože 100 g, čiže jeden balíček arašidov alebo mandlí má v priemere 600 kalórií. Namiesto toho by si si pokojne mohla dať sušienky, ktoré sú na tom omnoho lepšie.

zdroj: www.unsplash.com

Oleje

„Nebudem smažiť na slnečnicovom oleji, veď priberiem. To použijem radšej kokosový!“ Na jednej strane je pravda, že teplota prepálenia kokosvého oleja je vyššia, ale kalorická hodnota zostáva na rovnakej úrovni. Preto by si sa nemala nechať oklamať marketingovými ťahmi. Radšej sa sústreď na množstvo, na ktorom smažíš alebo vyskúšaj namiesto smaženia jedlo upraviť na grile, či v rúre.

 

Avokádo

Všetkými milované, influencerkami zbožňované a Instagramom preplnené AVOKÁDO. Či už vo forme „avotoastov“ s vajíčkom benedikt, v smoothie alebo ako guacamole. Avšak málo ľudí vie, že táto božská plodina je plná tukov. Niežeby boli tuky zlé. Ale tá kalorická hodnota, ktorú obsahuje jedno avokádo, ktoré si dôkladne rozmačkáš na svoj toast je taká vysoká, akoby si si dala 3 chlebíky s maslom a šunkou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.