unsplash.com

Jesť zdravo je tak finančne náročné!!! BLBOSŤ! V skutočnosti je zdravý životný štýl možno omnoho lacnejší, než si si doteraz myslela. Akurát my si ho vytvárame takým zložitým.

Zdravý životný štýl si vždy spájame s financiami, pretože tie momentálne hýbu svetom. Mnoho ľudí má mylné domnienky, že jesť zdravo je jednoduché drahé. Ak nemáš peniaze, tak sa do toho ani nepúšťaj a podobne. Ale to tak vôbec nie je. My ťa presvedčíme tom, že zdravo stravovať sa dá aj za lacný peniaz, tak sa dívaj.

Pripravuj si jedlo doma

Začať malými krôčikmi môžeš aj vďaka tomuto. Vieme, že možno práve ty nemáš toho času cez deň toľko, aby si si ešte pripravila aj jedlo na nasledujúci deň. No nezaberie ti to viac, ako 30 minút z dňa. Napríklad tú ovocnú šťavu, ktorú si dáš po ceste do práce za 4 Eurá, si môžeš pokojne spraviť aj v pohodlí domova za zlomok ceny.

zdroj: www.unsplash.com

Letáky sú kamarát

Možno to bude znieť divne a v hlave si predstavíš ženu – plánovačku v obklopení letákov, ale uvidíš, že neskôr sa ti to zapáči. Nič nie je lepšie pre teba aj tvoju peňaženku, než nakupovať v akciách. Nielen, že sú potraviny lacnejšie, ale v prípade ocovia či zeleniny sú hlavne zrelé. Preto si urob mapku obchodov, ktoré navštíviš pre určité potraviny. Môžeš to nakoniec brať aj ako zábavu – lov na jedlo!

Nevyhadzuj, zmrazuj

Mnoho z nás má tendenciu kupovať všetko čerstvé či už hovoríme o ovocí, pečive alebo iných potravinách. Avšak zabúdame, že postupne podliehajú skaze. Preto, namiesto toho, aby si nechala tie banány zhniť alebo tie cereálne kaiserky stvrdnúť a splesnivieť, skús ich dať zamraziť.

zdroj: www.unsplash.com

Reklamné triky ťa oberajú o peniaze

Nezabudni na to! Skutočne potrebuješ ten 180 g proteínový jogurt, za 0,89 €, ktorý má dokonca menší podiel bielkovín ako 250 g odtučnený tvaroh za 0,49 €? Mysli ekonomicky a nenechaj sa nachytať. Mnoho potravín zrovna obalom klame. Preto sa drž základných potravín a nešpekuluj s rôznymi polotovarmi, ktoré ťa stoja podstatne viac ako klasické potraviny.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness