Niekde tam vnútri teba sa rozvíja sen, krásna túžba. Idealizuješ. Všetky situácie, ktoré sa ti dejú pripisuješ tomu snu. Dávaš mu nádej, ktorá rastie, každý deň je väčšia, pravdivejšia, reálnejšia. No príde situácia, kedy sa sen stane skutočnosťou, a namiesto prijatia začneš mať pochybnosti. Začneš sa báť, pýtať sa samej seba, či toto je to, čo si tak veľmi chcela, začneš cúvať, začneš sa brániť. Človek by si nemyslel, že keď sa jeho sny začnú stávať reálnymi, skončí s ešte väčšími otázkami, aké mal predtým.

zdroj: unsplash.com

Ale ty vieš, že takto to má byť. Vieš, že sa to stalo z určitého dôvodu, že to nie je náhoda, že je to ten osud, na ktorý si tak dlho čakala. Predstava, že žiješ svoj sen ťa tak vydesila, že si sa začala báť ďalej snívať. Pretože si si nemyslela, že zázraky sa dejú. Áno, dejú sa každý deň. Dejú sa ľuďom, ktorí si uvedomujú hodnotu prítomných okamihov. Ľuďom, ktorí vnímajú do hĺbky, ktorí prežívajú každý moment naplno, ktorí vidia súvislosti, ktorí veria, že na konci všetko dobre dopadne.

Jediná vec, ktorá ti bráni prijať veci, ktoré sa ti dejú, je strach. Bojíš sa, čo na to povie okolie, bojíš sa, či má zmysel do toho ísť, či to dobre dopadne, či je to dobrý nápad, či je to niečo pre teba. Uvedom si, že pokiaľ to neskúsiš teraz, už nikdy sa ti nemusí vyskytnúť rovnaká príležitosť. Už nikdy nemusíš stretnúť takých ľudí, akých si stretávala doteraz. Spýtaj sa samej seba, čo by si robila, keby si sa nebála. Čo by to bolo? Povedala by si niektorým ľuďom veci, na ktoré hľadáš odvahu už dlhú dobu?

zdroj: pexels.com

Spravila by si prvý krok pri niekom, pri kom cítiš, že ten človek za to stojí? Chytila by si sa príležitosti, ktorá sa ti teraz vidí nedosiahnuteľná? A teraz už len prijmi fakt, že strach si vytváraš ty sama. Presne ako všetky tie neviditeľné zábrany a dôvody, prečo niečo neurobiť. Strach je ten, ktorý ti bráni prijať tvoje sny, pritom je to len myšlienka v tvojej hlave.

Ty sama si okolo seba postavila múr, ktorý vidíš len ty. Prestaň sa uväzňovať vo vlastných myšlienkach, prestaň vidieť všetko čierne, prestaň sa báť, čo povie okolie. Choď do všetkého, čo ti život prinesie, skúšaj, zažívaj, miluj to, čo robíš.

A potom sama zistíš, že život je krajší, keď v ňom strach nezohráva hlavnú úlohu. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.