instagram.com/kenzotakada_official

Celosvetovo známy japonský návrhár, Kenzó Takada, včera podľahol následkám vírusu covid-19. Dizajnér a zakladateľ luxusnej značky Kenzo skonal vo francúzskej nemocnici. Informoval o tom jeho tlačový hovorca a správu pre fanúšikov potvrdili aj na oficiálnych sociálnych sieťach značky.

81-ročný Kenzó svoju značku vybudoval už v roku 1970 a odvtedy patrí k stálici módneho priemyslu. O módu sa zaujímal už od detstva a venoval sa jej až do poslednej chvíle. Bol prvým japonským dizajnérom, ktorý sa usídlil v Paríži, ktorá bola už v tom čase mekkou módy. Zaujať dokázal modelmi inšpirovanými Japonskom, ale aj extravaganciou.

S veľkým smútkom sme sa dozvedeli, že dnes zomrel náš drahý priateľ Kenzo Takada. Bol inšpirujúcim a obdivuhodným tvorcom a boli sme hrdí na to, že sme s ním spolupracovali. Vždy si spomenieme na jeho úsmev a radosť z života. Svet módy / dizajnu a my všetci dnes večer za ním smútime a vyjadrujeme úprimnú sústrasť jeho blízkym.„, stojí v príspevku na jeho oficálnom instagramovom profile.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News