mentálne vyčerpanie

Aj tvoje druhé meno je stres? Každodenné rutiny, samé deadliny, nič nestíhaš a každý ťa do niečoho tlačí. Žiaľ, žijeme v dobe, v ktorej to je normálne. Avšak takýmto štýlom, kedy máš na ramenách toľko vecí, môžeš veľmi rýchlo vyhorieť. Mentálne vyčerpanie nie je tabu a ani hanba, ale treba na ňom zapracovať. Nemôžeš sa nechať psychicky zničiť. Odpočiň si, keď ti treba.

Dve práce, domácnosť, starostlivosť o deti či domáceho maznáčika. Veľakrát si sa už určite stretla s názorom, že ako to môžeš nestíhať? My sme pracovali na roli celé dni, okopávali zemiaky a stíhali sme aj domácnosť či deti. A to sme ani nemali také moderné technológie, ako máte vy. Áno, netvrdím, že to nie je pravda, zmodernizované už máme aj záchody. Lenže prichádza to ALE.

mentálne vyčerpanie
zdroj: Unsplash/Claudia Wolff

V práci majú šéfovia na teba nároky, ako keby videli dve osoby naraz. Deadliny, schôdze, kopa termínov a časov. Pretože kvantita je asi podľa nich lepšia ako kvalita. Potom prídeš domov, totálne psychicky hotová, tam ťa však čaká práčka plná vecí, riad v umývadle, na zemi ulepené škvrny.

Takže tvoj kolobeh neustále pokračuje. A keď si chceš konečne večer sadnúť pred telku a oddýchnuť si, vyskočia na teba zo správ samé nepríjemné veci v podobe útokov, havárií, zdražovania a iného. Toto všetko vplýva na tvoje mentálne vyčerpanie a my ti prinášame 5 znakov, ktoré to potvrdzujú.

Nesústredenosť

Prvým indikátorom toho, že tvoja psychika trpí, je nesústredenosť. Do hocičoho sa pustíš, hlava ti lieta kade tade, alebo dokonca len „pozeráš do blba“ a ani nevieš, čo sa okolo teba deje. Robíš všetko naraz a zároveň neurobíš vlastne vôbec nič.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife