Popraskané pery

„Ak je olej kombinovaný aj s beta glukánom, pokožka je hydratovaná a chránená dvojnásobne. Zároveň sa rýchlejšie zregenerujú prípadné poškodenia, pretože beta glukán je osvedčený rejuvenizátor,“ dopĺňa Ing. Adrián Doboly z biochemického laboratória Natures.

Preto si do kabelky určite pribaľ balzam vo forme tyčinky. Budeš ju mať tak stále po ruke. Nezabudni si ju však na pery aplikovať niekoľkokrát do dňa.

Ochranou zvnútra je zase pitný režim, no aj pestrý jedálny lístok. V chladnom období by si mala jesť najmä ľanové semienka či morské ryby a riasy. Tieto potraviny pomáhajú telu vytvárať vlastný kolagén.

4 tipy, ako zachrániť popraskané pery

1. Denne vypi najmenej osem pohárov vody.

2. Prijímaj vitamín B. Jeho nedostatok totiž môže byť príčinou popraskaných pier. Nájdeš ho v mäse, celozrnných produktoch, orieškoch a v listovej zelenine.

3. Natieraj si pery balzamom s ochranným faktorom.

Popraskané pery
zdroj: Pexels/Paige Thompson

4. Na jeseň a v zime sa odnauč oblizovať si pery. Sliny síce dokážu zvlhčiť vysušené ústa, ale vlhkosť sa rýchlo vyparí a pery potom zostanú ešte suchšie. Sliny totiž obsahujú tráviace enzýmy, ktoré vysúšajú tkanivá.

Ak však máš až príliš popraskané pery a po ruke nemáš nič, čo by si si na ne mohla natrieť, poradíme ti prírodné liečivo, ktoré určite nájdeš aj u seba doma. Použi kvalitný med od včelára, ktorý si na suché pery budeš natierať niekoľkokrát denne. Jeho silné antibakteriálne a protizápalové účinky tak pocítiš už počas prvých dní.

A ak ti nepomohli tieto tipy, možno zaberú TIETO. Stačí si túto problematiku dôkladne preštudovať.

Zdroj: Tlačová správa – Dominika Piovarčiová

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife