Okrem suchých rúk nás počas zimných mesiacov zvyknú poriadne potrápiť aj vysušené a popraskané pery. Už na prvý pohľad nevyzerajú dobre, preto sa nemôžeš čudovať, že tvoj priateľ nemá chuť ich bozkávať od rána do večera. 

Zvykneš si hrýzť a oblizovať pery? Ide o zlozvyk, s ktorým by si mala ihneď prestať. Pery si môžeš dohrýzť až do krvi a častým oblizovaním si ich vysušíš ešte viac. Najväčšie zlo robia enzýmy obsiahnuté v slinách. Aj keď to bude náročné a budeš mať chuť robiť to, musíš sa ovládnuť.

Základom je tiež kvalitný hydratačný balzam na pery. Vyberaj si balzamy, ktoré obsahujú oleje a hydratačné zložky. Môžeš napríklad použiť aj panenský kokosový olej, ktorý ich dokáže krásne hydratovať. Pery si natieraj aj niekoľkokrát počas dňa.

Taktiež by si si mala dať pozor na kozmetiku, ktorú používaš. V žiadnom prípade nepoužívaj produkty po záruke alebo také, ktoré máš otvorené už príliš dlho a ich vôňa sa ti nepozdáva. Uškodiť ti môže aj časté používanie dlhotrvácnych rúžov. Je síce super, že pery ti vydržia krásne aj niekoľko hodín, no takýto rúž ich poriadne vysuší.

Domáci peeling a nočná maska na pery

Aspoň raz za týždeň by si si mala dopriať peeling na pery, ktorý odstráni šupinky a odumretú kožu. Zmiešaj lyžicu medu s lyžicou cukru, najlepšie hnedého. Krúživými pohybmi nanes na pery, aby si ich premasírovala a nechaj pôsobiť aspoň 10 minút. Následne zotri navlhčeným vatovým tampónom. V žiadnom prípade neoblizovať!

zdroj: Pexels/Rodolfo Clix

Existujú aj rôzne masky na pery, ktoré sa nanášajú na noc. Ak chceš ušetriť desiatky eur, postačí ti aj obyčajný med. Nanes si tenkú vrstvu medu pred spánkom na pery a nechaj počas noci pôsobiť. Ráno zvyšok zotri tampónom.

Nezabudni na pravidelnú hydratáciu a vyberaj si len kvalitné kozmetické produkty.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.