Pexels/Andrea Piacquadio

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Neustála dezinfekcia, umývanie, vykúrené miestnosti a studené počasie dávajú našim rukám poriadne zabrať. Ak máš tiež pocit, že bez krému na ruky nevieš prežiť, inšpiruj sa našim článkom, v ktorom ti prinášame tipy, ako proti tomuto problému účinne bojovať.

V prvom rade by si si nemala ruky umývať v príliš horúcej vode, ktorá ich ešte viac vysušuje. Namiesto kozmetických výrobkov s obsahom alkoholu používaj radšej hydratačné mydlá, ktoré obsahujú glycerín, maslá alebo oleje. Po umývaní by si si ruky mala vždy nakrémovať.

Taktiež predtým, ako ideš von, si nakrémuj ruky dobrým hydratačným krémom a vždy používaj rukavice. Ochránia ťa pred chladom, ale tiež udržia prirodzenú vlhkosť kože.

zdroj: Pexels/Shiny Diamond

Peeling na ruky

Raz za týždeň by si si mala dopriať peeling na ruky, ktorý ťa zbaví odumretých buniek. Zmiešaj 2 lyžice kokosového (alebo olivového, arganového, mandľového) oleja s 2 lyžicami cukru. Nanes si túto zmes na ruky, poriadne vmasíruj, nechaj pôsobiť pár minút a opláchni vlažnou vodou.

Zábaly na ruky

Ak máš problém s naozaj suchými rukami, pomôcť ti môže intenzívny hydratačný zábal. Ruky si natri hrubou vrstvou kvalitného hydratačného krému, zabaľ ich do igelitových alebo jednorazových rukavíc a ešte si navleč aj bavlnené zimné rukavice. Nechaj pôsobiť minimálne polhodinu a zvyšný krém si zotri servítkou.

Domáce masky na ruky

Obľúbenými maskami na ruky sú tie s použitím ovsených vločiek. Použi jemne pomleté, prípadne si vločky pomeľ alebo podrv ty sama. Následne máš dve možnosti.

Zmiešaj 2 a pol lyžice ovsených vločiek, 1 lyžicu medu, 2 lyžice kyslej smotany a pol lyžice olivového (alebo kokosového) oleja. Zmiešaj všetky suroviny v jednej miske, nanes si zmes na ruky a navleč si jednorazové rukavice. Najlepšie je, ak zmes necháš pôsobiť aspoň dve hodiny. Potom opláchni vlažnou vodou.

Druhou možnosťou je namiesto kyslej smotany použiť vaječný žĺtok. Zmiešaj žĺtok s dvoma lyžicami oleja, pridaj lyžicu medu a lyžicu a pol ovsených vločiek. Postupuj rovnako ako v predchádzajúcom prípade.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty