Ruky držia šálku

Aj keď ešte stále vládne jeseň, počasie už dáva jasne najavo, že sa blíži zima. Rána už bývajú kruté a každým dňom je čoraz chladnejšie. To má za následok nie len to, že sa snažíš ochrániť svoje zdravie, ale u mnohých aj to, že hľadajú odpoveď na otázku, ako sa starať o ruky. Tie začínajú v tomto čase doslova schnúť.

Chladné počasie má za následok to, že tvoje ruky môžu byť suché tak veľmi, až na nich praská koža. Krvavé ranky bolia a dlho sa hoja. Aby si tomu čím skôr predišla, už teraz musíš dávať pozor na určité veci a začať dbať viac o starostlivosť. Ako?

Výživa je základ

Bez hutného krému na ruky, ktorý je určený na extra výživu a ochranu, ani na krok! Prevencia ju úplný základ a aj keď ti ešte teraz zima možno nie je, nenechaj, aby tvoje ruky zažili šok a už teraz ich poriadne „premasťuj“. Najmä vždy aspoň 20 minút predtým, než vyjdeš von.

Pozor na zloženie

Pri krémoch a podobných produktoch určených na ruky si však dávaj pozor na zloženie. Zatiaľ čo v lete boli hydratačné prvky ako voda ideálne, teraz to môže byť naopak – keď sa ti do kože vpijú, môžu doslova zamrznúť a tým vyvolať praskanie. Stav radšej na olejové zložky.

Maska na ruky
zdroj: Pexels/Towfiqu barbhuiya

Domáce zábaly

Tak, ako na pleť a vlasy, aj na ruky môžeš vyskúšať rôzne masky a zábaly. Aj keď ich v obchode nájdeš už mnoho, tvoju peňaženku potešia tie domáce, ktoré si vymiešaš sama. Dobré bude, ak pri nich použiješ potraviny ako med, biely jogurt, mandľový či olivový olej a avokádo.

Teplá ochrana

Snáď ti je tento bod jasný, ale len pre pripomienku, ak nebudeš používať rukavice, všetky ostatné tipy na to, ako sa starať o ruky, ti budú k ničomu. Jednoducho, teplo je na prvom mieste.

Vyhni sa chémii

A keď sme pri tých rukaviciach, používať by si ich mala aj doma. Teraz máme na mysli gumenú ochranu, napríklad, keď sa venuješ domácim prácam. Chémia v prípravkoch totiž rukám škodí a ešte viac ich vysušuje. Kúp si taktiež mydlo, ktoré obsahuje aj zvláčňujúce zložky a nepreháňaj to s dezinfekčným gélom (všetkého veľa škodí, no nie?).

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty