Suché pery

Predovšetkým počas jesenného a zimného obdobia potrebujú pery extra starostlivosť. Niektorým z nás úplne postačí aj ten obyčajný balzam na suché pery, avšak sú medzi nami aj také, ktorým nepomáha absolútne nič. V tomto prípade je problém skrytý niekde inde, niekde oveľa hlbšie. 

Každá z nás má nejaký svoj spôsob, ako bojovať proti suchým perám. Niektoré si kupujú tie najdrahšie balzamy, druhé si zase robia špeciálne masky a peeling na pery, vďaka ktorým by si vraj mala zabudnúť na suchosť pier. Avšak, niektoré z nás sa rozhodnú pre radikálnejšie kroky, a tak podstúpia určité kozmetické zákroky, napríklad aplikácia kyseliny hyalurónovej.

Ak ti nejaký z vyššie spomínaných spôsobov pomohol zabudnúť na suchosť pier, je to skvelé. Niektorým ženám však nepomáha vôbec nič. Pretože reálny problém sa skrýva v ich vnútri.

Suché pery
zdroj: Unsplash/Constantin Panagopoulos

Aký je ten hlavný dôvod?

Suchosť pier nie je ovplyvnená zmenou počasia alebo ročných období, ako si to môžeme myslieť. To, čo má na to reálne vplyv, je nedostatok živín v tvojom organizme.

Možno máš nedostatok vitamínov A a E, takisto ti môžu chýbať mastné kyseliny, napríklad omega-3 mastné kyseliny alebo máš nedostatok železa v organizme. Dostatočný počet týchto a rôznych ďalších vitamínov zabezpečuje správny chod fungovania rôznych procesov v našom organizme.

Takže ešte predtým, než si začneš kupovať tie najdrahšie balzamy na pery a objednávať sa na zákrok ku kozmetičke, mala by si ísť na tzv. check up organizmu u lekára. Tam presne zistíš, či ti nechýbajú nejaké vitamíny a minerály v tvojom tele, ktoré môžu mať vplyv nielen na suchosť pier, ale aj na rôzne ďalšie problémy a ochorenia, ktoré možno máš a nevieš si s tým poradiť.

Suché pery
zdroj: Pexels/Sam Lion

Na výsledok si budeš musieť počkať

Tento problém sa, bohužiaľ, nedá vyriešiť rýchlo, bude to trvať dlhšie.  Je to však tá správna cesta, ktorou by si sa mala vydať, ak chceš zabudnúť na popraskané a suché pery. A aby si si mohla konečne znova dávať rúž na pery! Vďaka týmto tipom si vyberieš ten najvhodnejší pre seba.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty