na čo muži najviac žiarlia

Žiarlivosť je častou emóciou vo vzťahoch, pričom muži a ženy ju môžu prežívať rôzne. Hoci sa môže zdať, že ženská žiarlivosť je častejšie diskutovaná téma, v chlapoch tiež vyvoláva intenzívne pocity, ktoré môžu ovplyvniť ich vzťahy.

Poďme sa bližšie pozrieť na niekoľko špecifických situácií, na ktoré muži vo vzťahoch často žiarlia.

Úspechy partnerky

Vo svete, kde sa tradičné rodové úlohy postupne menia, chlapi môžu zažívať žiarlivosť na profesijné alebo osobné úspechy svojej partnerky, najmä ak cítia, že ich vlastné zaostávajú. Toto môže vyvolať obavy, že nie sú dostatočne „dobrí“, alebo že ich partnerka si môže nájsť niekoho „lepšieho“.

Vzťahy s ostatnými mužmi

Jednou z najčastejších oblastí mužskej žiarlivosti je vnímanie blízkosti ich partnerky k iným chlapom. Toto môže zahŕňať priateľstvá, kolegov z práce alebo dokonca náhodné známosti. Muži môžu žiarliť, keď vidia svoju milovanú tráviť čas s inými chlapmi, smiať sa na ich vtipoch alebo dokonca len neformálne komunikovať.

muži, rozprávanie
zdroj: Unsplash/Helena Lopes

Pozornosť od opačného pohlavia

Muži často žiarlia, keď sa ich žene dostáva pozornosť od opačného pohlavia. Či už formou komplimentov, flirtujúcich správ alebo dokonca „lajkov“ na sociálnych sieťach. Takáto pozornosť môže vyvolávať obavy z nevery alebo uvedomenie si, že ich partnerka je príťažlivá aj pre iných.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating