Photo by freestocks.org on Unsplash

Nezabudni na lásku, tá pravá láska si ťa nájde. Netráp sa kvôli jednému pádu, čaká ťa niečo lepšie.

Nahovárať si, že nie si mojou prioritou, je tak klamlivé. Nahovárať si, že nie si hodnotou v mojom živote. Hodnotou, ktorá ma posúva vpred, je priam nemožné. Je náročné pre myseľ a existenciu môjho srdca prijať skutočnosť. Skutočnosť, ktorá mi dáva dôvod na úsmev – núti ma usmiať sa čo i len pri myšlienke na teba. Si ako hviezda na nebi, tá najžiarivejšia. Tá, ktorú zazrieš ako prvú spomedzi miliardy ďalších hviezd. Si ako vietor, ktorý ma poháňa vpred. Ako slnko, ktoré ma nabíja energiou a silou zotrvať.

Snáď si taký, ako v mojich snoch. Snáď máš tak vrúcne a silné objatie, ako v mojom sne. Snáď má tvoj dotyk toľko nežnosti, ako v mojom sne. Snáď sa nemýlim pri pohľade na teba. Snáď si to nenahováram. Snáď sa tvoje oči na mňa dívajú, snáď tvoj pohľad nie je klamlivý. Hádam niečo tak skutočné nemôže byť klamstvo. Píšem tieto riadky, som obklopená ľuďmi, no moje myšlienky sú len o tebe.

V jednu chvíľu som si vravela, že to, čo sa deje, je len platonická láska. Keď si preč, v mojej prítomnosti je samota. Samota, ktorá ma ubíja, vyvíja u mňa pocit smútku. Keď ťa znova zazriem, znova nadobudnem pocit, že to má význam. Kráčam tmou. Dlhou, temnou a hlbokou, no keď si so mnou, mám pocit, že mám cestu vysvietenú hviezdami. Prečo sa báť?

Nevypovedané slová sú pre mňa trestom, sú mojou bezsennou nocou. Slová nevypovedané sú mojou nočnou morou. V každom sne ťa hľadám a ráno sa zobúdzam s nádejou, že ťa znova zazriem. Deň sa ku koncu blíži a ja dúfam, že sa možno pohne vesmír. Vesmír by mohol spojiť naše cesty. Vesmír by mohol pohnúť hviezdami. Mohol by v tebe vyvolať pocit, že niekomu skutočne chýbaš. Moje myšlienky o tebe sú tak silnou energiou. Hľadám ťa pri každej príležitosti. Snívam pri každej príležitosti, a nie len v hlbokom spánku. Moja noc nikdy nie je bez teba. Cítim ťa, aj keď nie si vedľa mňa. Čím to len bude. Silou? Putom? Nekonečnou túžbou? Túžbou splynúť, oddať sa.

Každá noc bez teba je pocit. Môj pocit, moja túžba, vášeň, a zároveň sen. Pocit, ktorý neklame moje srdce. To, čo je medzi nami je tak silné, pohltilo ma to celú. Chcem ťa nazvať láskou, nechcem si ťa privlastniť. Ale chcem ťa mať. Nechcem ťa uväzniť, avšak chcem, aby sme boli ty a ja, a neskôr viac. Dlho, veľmi dlho som ťa hľadala. Možno raz pochopím puto, ktoré bolo silnejšie ako my. Možno raz pochopím to kúzlo, pretože to, čo sa udialo medzi nami považujem za zázrak, ktorý ma vytiahol z tmy, v ktorej som kráčala, avšak nevedela som, čo je to cit. Cit, ktorý ti vykúzli úsmev na tvári pri myšlienke na osobu. Cit, ktorý ťa sprevádza keď nevieš, ktorý smer si vybrať.

Vytiahol si ma z temnoty, v ktorej som sa utápala vo vlastných slzách. Z temnoty, kde láske som nedávala šancu. Z temnoty, do ktorej ma zavrhol človek. V deň, keď moje oči, moje srdce, moju dušu pohltila temnota, som si myslela, že je môj koniec. Zavrhol ma do tmy a ja s presvedčením, že to je moje miesto, som hodiny, dni, noci, roky žila bez duše. S pocitom beznádeje som na lásku zabudla.

Áno bola som to ja, to dievča, ktoré zabudlo na lásku. Dievča, ktoré kvôli jednému pádu chcela zavrhnúť to najcennejšie čo mala. Život.

Nájdi dôvody, prečo život nezavrhnúť. Nájdi dôvody, že život má význam. Nájdi dôvody, prečo nezavrhnúť lásku. Aj ja som rozhodla nezavrhnúť lásku. Hľadala som dôvody, až kým som nenašla jeden jediný, a to teba. V nás je tá sila zmeniť svet. Zmeniť seba, avšak nikdy nechcem zmeniť lásku. Tú pravú lásku, ktorú si mi ukázal ty. Tú, na ktorú sa niekedy dlho čaká, avšak ten pocit, keď sa jej dočkáme je nenahraditeľný.

Áno, nenahraditeľný. V momente, keď si mi podal ruku, díval si sa a mlčal. Dlhým, hlbokým pohľadom. Tvoj pohľad mal takú silu, že som vnímala len moment, ktorý bol tak neskutočný. Vedela som, že ty si človek, ktorý bude mojou súčasťou. Človek, ktorý ovládne moje srdce. Cítila som, že ty si človek, ktorý mi dá význam slov pravá láska.

Neprestala som veriť. Neprestala som milovať, prijala som lásku s úctou len vďaka tebe.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating