cenné rady

Určite si aj ty rada odvrávala, keď si bola malá. Rodičia nám vždy chceli len dobre, a preto nám počas života poskytovali rôzne cenné rady. Hoci sme niektorým vôbec neverili, dnes už vieme, že mali pravdu. Prinášame ti zopár z nich.

Toto sú cenné rady našich rodičov:

O pár rokov ťa to už nebude trápiť

Veta, ktorú si sa iste napočúvala veľakrát. A nebola to pravda? V čase, keď si bola mladšia, tvoj problém nemal hraníc a nič iné ťa nezaujímalo. A keď ťa rodičia upozornili, že onedlho to nebude trápiť ani teba, ani okolie, neverila si. A teraz už veríš?

Šetri

Či už ide o peniaze, alebo spotrebný materiál, nikdy sme neboli schopné šetriť. Zhasínala si svetlo, keď si vyšla z miestnosti? Ak nie, veríme, teraz už zrejme máš na túto vec iný pohľad. Rodičia nás podporovali, aby sme tiež nejaké peniaze usporili, no v puberte je správna len jedna veta:Peniaze boli a budú!“

Financie
zdroj: Unsplash/Joshua Rondeau

Ak ani dnes nie si profík v šetrení peňazí, s našimi radami budeš. TU nájdeš, ako si našetriť na dovolenku a po kliknutí SEM uvidíš, vďaka ktorým veciam zbytočne utrácaš peniaze.

Čo môžeš urobiť dnes, neodkladaj na zajtra

I keď túto múdrosť nevymysleli tvoji rodičia, dobre vedeli, prečo ťa motivujú práve týmto spôsobom. Dnes by sa ti možno aj podobné povzbudenie zišlo, no aj napriek tomu si môžeš spomenúť na tón tvojej mamy či otca, keď ťa varovali, aby si neodkladala dôležité veci na neskôr.

Neobliekaj sa tak naľahko

Dnešná móda ti nič nedaruje. Krátke bundičky počas zimy a členkové ponožky ťa raz dobehnú. Ver či nie, tvoji rodičia ťa chceli uchrániť pred zdravotnými nástrahami. Do rizika si sa však vrhla sama. Aj na túto radu ďalej spomínaj, pretože v budúcnosti môžeš mať problémy, ak ju budeš ignorovať. Pamätaj, nikdy nerob nič na úkor zdravia.

Prečo sa ženy vzájomne nemajú rady?
zdroj: Pexels/Wendy Wei

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife