Pexels/Karolina Grabowska

Život nie je rozprávka, na to si už hádam prišla. Má svoje svetlé i temné momenty, zažiješ v ňom vzostupy i pády, budeš sa smiať aj plakať. Ak by sme si mohli vyberať, rozhodne by sme si do svojho osudu vpísali len to dobré. Lásku, šťastie, bohatstvo, zdravie, … po „druhej strane“ nikto z nás netúži. Lenže je našou súčasťou rovnako ako aj všetko ostatné. A čím skôr si to uvedomíš, tým skôr sa s tým vysporiadaš.

Je to veľmi náročná úloha, pretože od teba vyžaduje veľkú dávku uvedomelosti, rešpektu a pochopenia. Namiesto toho, aby ťa to „zlé“ zničilo a poslalo k vode, musíš to prijať ako niečo, čo tak malo byť, pustiť zo srdca negatívne pocity a ísť jednoducho ďalej. Pozor by si si mala dať najmä na týchto 7 životných právd, ktoré nezmeníš. Môžeš sa s nimi iba zmieriť.

1. Byť sebecká je kľúčom k šťastiu

Mať dobrosrdečnosť v sebe, to je krásne, no občas nastanú chvíle, kedy by si sa mala pozerať iba na seba – na svoje šťastie, svoju spokojnosť, sny a ciele. Nepozerať sa na to, ako sa obetovať pre iných, ale ísť si za svojím, aby si na konci svojej púte neľutovala, že si svoj čas premárnila obetou pre iných, pričom si sa sama ukrátila o to, po čom si túžila. Nauč sa hovoriť aj NIE.

2. Nikdy nevyhovieš každému

Keď spomíname ľudí okolo teba, zapamätaj si, že oni nežijú tvoj život a preto nemajú žiadne právo hovoriť ti, čo by si mala či nemala. Nemajú právo súdiť ťa a ty by si sa nemala snažiť robiť veci tak, aby si im vyhovela. Vždy tu bude niekto, pre koho nebudeš dosť dobrá, ale to ťa zaujímať nemusí, pretože tu nie si na to, aby si stratila samu seba.

3. S priateľmi sa musíš i rozlúčiť

Ľudia do tvojho života prídu, no musia aj odísť. Nie s každým budeš priateľka po celý život a to je normálne, pretože už nie si to dievčatko zo základnej školy. Každý z nás rastie, posúva sa osobnostne a mení svoje hodnoty.

V každom okamihu svojho bytia potrebuješ mať vedľa seba iné typy ľudí a po čase im dať zbohom. Keď ti už nebudú mať čo dať, čo ťa naučiť, musia nechať priestor pre iných.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife