Instagram/feliciasfabfoodz, luckaa_luci

Asi každú z nás niekedy prepadne chuť na sladké. Čím častejšie sa to stáva, tým horšie sa cítime. Ak nechceš mať výčitky svedomia z toho, že zješ polku čokolády alebo celý keksík, máme pre teba jednoduché riešenie.

Maškrtenie ide aj zdravo. Ak ťa nabudúce prepadne vlčí hlad alebo si len budeš chcieť dopriať niečo sladké po obede, máme pre teba niekoľko rýchlych a chutných tipov, ktoré ťa uspokoja pocitovo, a zároveň ťa aj zasýtia s čo najnižším možným počtom kalórií.

Vieš, čo by si mala mať vždy v chladničke? Tvaroh. Najlepšie jemný, no ak ti nevadia hrudky, pokojne aj ten. Tvaroh si môžeš pripraviť na rôzne spôsoby. Zmiešaj ho s lyžičkou medu a pridaj piškóty, ovocie a sladký dezert je na svete.

Môžeš si tiež vyrobiť domáci termix. Stačí, ak rozmixuješ tvaroh, kakao, sladidlo podľa chuti (prípadne použi Granko) a pridaj mlieko podľa hustoty, akú chceš.

Ak máš chuť na puding, no nechce sa ti variť, urob si taký falošný. Budeš na to potrebovať zrelé avokádo, banán, sladidlo, kakao a podľa chuti môžeš pridať aj proteín, kokos či škoricu. Stačí všetko rozmixovať dohladka a máš hotovú pochúťku.

Inšpirovať sa môžeš aj americkými filmami a urob si toast s arašidovým maslom. Pridaj k tomu džem alebo banány a chutný snack je na svete. Namiesto arašidového masla môžeš použiť aj iné orieškové maslo. Namiesto toastu môžeš použiť aj tortilu, je to tak tiež zaujímavé.

Niekedy dokáže sladké chuťové poháriky uspokojiť aj smoothie alebo šejk. Nič nepokazíš kombináciou banánu s jahodami a mliekom. Fantázii sa medze nekladú a pokojne si pridaj do nápoja kakao, škoricu, orieškové maslo alebo niečo iné, čo ti napadne.

A keď sa ti už naozaj nechce nič vymýšľať, nakrájaj si jablko na plátky a potri si ho arašidovým maslom. Budeš naozaj prekvapená, aká dobrota to je.

Sama môžeš vidieť, že maškrtiť sa dá aj zdravo. Všetky snacky ti navyše nezaberú veľa času na prípravu, takže si ich môžeš pripraviť prakticky kedykoľvek. Veríme, že sa našimi tipmi inšpiruješ a najbližšie aspoň jeden z nich použiješ.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieFitness