Photo by Gustavo Fring from Pexels

Je to krásny pocit, keď sa chlapi snažia o našu priazeň, ale povedzme si úprimne, niekedy im to naozaj trvá. Možno už aj tebe pomaly dochádza trpezlivosť, pretože veci sa neuberajú žiadnym smerom. Chceš prevziať iniciatívu do vlastných rúk? Portál Men’s Health, Huffpost a Bright side uviedli tieto dôvody, prečo sa nemusíš báť urobiť prvý krok.

Pohladká mu to ego

Aj chlapov dokážu komplimenty veľmi potešiť. Nie je to iba ženská záležitosť. My sa vieme aspoň pochváliť aj v spoločnosti našich kamarátok. Vtedy si jedna druhej poviete, ako dobre vyzeráte a čo je na vás naozaj vzácne. Lenže asi by bolo zvláštne, keby si hetero muži hovorili, aké majú krásne oči.

Práve tu sa vytvára priestor pre ženskú iniciatívu. Ak ťa niekto zaujal a postupne ho chceš vytiahnuť von, dostaň sa mu najprv pod kožu týmito miernymi komplimentami. Muža to veľmi poteší, pretože možno už niečo také dlho nepočul.

Budeš vedieť, na čom si

Buď, alebo. Možno to vyjde a možno nie. V každom prípade budeš presne vedieť, na čom si. Chlapi nám niekedy dávajú zmiešané signály a ťažko sa v nich vyznať. Páči sa  ti niekto a máš pocit, že aj ty jemu, no stále sa nepohli veci nijakým smerom? Neboj sa prebrať iniciatívu.

Zavolaj ho von, prípadne neskôr sa dostaň aj k tejto téme. Možno sa dozvieš negatívny výsledok, ale za to ho neodsudzuj. Zrejme si sám neuvedomil, čo robí a ty si to tiež videla iba zo svojho uhla pohľadu. Každopádne získaš odpoveď, ktorú potrebuješ.

Okamžite v ňom vzbudíš záujem

Pre niektorých mužov môže byť naozaj nezvyčajné, keď žena urobí prvý krok. To však neznamená, že by to bolo zlé. Práve naopak. Nemusíš sa báť niekoho osloviť a navrhnúť rande. Dotyčnú osobu by to mohlo veľmi potešiť, pretože sa to považuje za raritu.

Odvážna žena, ktorá sa nebojí urobiť prvý krok, to má niečo do seba. Samozrejme, prenechaj mu mužskú iniciatívu, ale za milé pozvanie na kávu nič nedáš. Maximálne peniaze.

Využi všetky dostupné možnosti

Ak sa bojíš vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, ale predsa to chceš spraviť, nemusíš hneď osloviť nejakého cudzinca v kaviarni. V tomto prípade ti môžu veľmi pomôcť sociálne siete, či online zoznamky. Opýtaj sa svojich kamarátok, či majú s niečím takým skúsenosti a prípadne ti aj dobre poradia. Za pokus naozaj nič nedáš a týmto spôsobom môžu byť spokojné obe strany.

Zdroj: Men’s Health, Huffpost a Bright side

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating