unsplash.com

Buď romantik. Viem, že to máš v krvi a pustil si to na povrch už mnohokrát. Len pár dní, prosím… Sľubujem, že potom už budem opäť divoká a sršiaca sarkazmom. Budem prekrúcať očami a napodobňovať zvuky dávenia, keď uvidím pri prechádzke s tebou nejaký prehnane zaľúbený párik, kde partneri akosi zabudli na svoje skutočné mená, pretože sa nedokážu oslovovať inak, než lásočka, chrobáčik, chrústik a ďalšími podobnými zdrobneninami…Po niečom takom ozaj netúžim. Mnohí si, bohužiaľ, pojem romantika a presladené správanie pletú.

zdroj: unsplash.com

Moja predstava romantiky je ležať doma v tvojom objatí. A ty počas dlhšej chvíľky ako na mňa hľadíš, sa zrazu usmeješ, povieš mi, že som nádherná, aj keď nemám žiadny make-up a moje vlasy nie sú práve čerstvo umyté. Moja predstava romantiky je, ak mi sám od seba prinesieš bordové ruže len tak, lebo si si na mňa spomenul a sú moje obľúbené. Je to ktorýkoľvek rozhovor na hlbšiu tému, kde máme možnosť lepšie spoznať naše myšlienkové pochody a najskrytejšie sny. Neprestávam žasnúť, v dobrom slova zmysle, nad tvojimi otázkami aj odpoveďami.  Sú to všetky krásne slová podložené činmi. Bozky na čelo, bozky na pery, bozky kdekoľvek. Podržanie dverí. Dbanie na drobné detaily. Dodržanie sľubov. Listy, básne, zvádzanie slovami. Zrýchlený tep, ktorý nás prezradí za akýchkoľvek okolností. Keď ma pobozkáš, či objímeš pred celým svetom bez ostychu.
zdroj: unsplash.com

Je smutné, že niektorí páni to v sebe potláčajú, pretože sa im to zdá… zbytočné? Precitlivelé? Nebodaj im to natárala spoločnosť? Kto vie...Práve preto som vďačná za všetky tvoje romantické gestá. Aj napriek tomu, akým cynickým dojmom dokážem niekedy pôsobiť. Občas zabúdam, že pred tebou nemusím brániť moju podstatu. Podstatu, ktorá bola vystavená uštipačnému posmechu, pretože som ju odhalila jedincom primálo vyspelým, aby ju mohli pochopiť.

A tak ťa prosím, keď len tak blúdiš hĺbkou mojich očí a ja nachádzam krásy života ukryté v jamke na tvojom pravom líci, nezabudni byť romantikom. Nech môžeme ďalej prežívať naše spoločné dobrodružstvo a tancovať valčík porozumenia naprieč galaxiami.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating