unsplash.com

Od detstva sme vychovávaní v určitej spoločnosti. Všetko, čo sa nám stane nás určitým spôsobom poznamená, to dobré, ale aj to zlé. Ovplyvní to rôzne faktory v našom živote, náš postoj, naše vyjadrovanie, naše ciele aj to, ako by sme chceli alebo nechceli vyzerať. To, ako sa obliekať, líčiť a ako by sme mali správne žiť. Ale kto to určuje, spoločnosťZáleží na nás, ako sa k tomu postavíme a akou cestou sa vydáme. 

Veľa dievčat sa bojí vyjadriť samú seba. Bojí sa vziať si na seba niečo extravagantného, pretože sa im niekto bude smiať. Bojí sa vziať si niečo odvážneho, aby ich niekto neodsudzoval. Takto vyzerá životné impulz, ktorý prežíva veľa dospievajúcich dievčat, ktoré nevedia, kto vlastne sú a  čo vôbec chcú dosiahnuť. Predtým som sa cítila rovnako, chcela som byť pre všetky dokonalá. Preto som sa obliekala, líčila a robila rovnaké veci ako dievčatá v mojom veku. Chvíľu som bola šťastná, ale neskôr som zistila, že ma to nenapĺňa. Neuniesla som totiž svoje nedostatky.

Začala som sa nenávidieť a za každú cenu som sa snažila zistiť, kto vlastne som. Moje problémy, či už išlo o šport, ktorý som robila, rodinu alebo kamarátmi, skrátka a dobre som sa nechala zahnať do kúta celú spoločnosti a všetkými svojimi problémami.

unsplash.com

Pomaly som prestávala jesť, začala všetkých nenávidieť a obviňovať. Odohnala som od seba aj tých najbližších ľudí, ktorí pre mňa toľko znamenali. Nepustila som k sebe nikoho a začala sa uzatvárať. Váha mi rapídne klesala a s ňou aj ženská krása. Nebudem klamať, ale nejakú dobu to trvalo. Neskôr som si však uvedomila, že takým spôsobom predsa nechcem pokračovať, že predsa chcem niečo dokázať ostatným a hlavne sama sebe. Začala som sledovať viac ľudí s podobnými problémami a naučila sa ich mať pod kontrolou.

Našla som svoj štýl a cieľ, za ktorým by som rada pokračovala ďalej. Odpútala som sa od starých koníčkov a začala pracovať na iných veciach, ktoré ma vždy lákali, len som sa ich bála skúsiť, kvôli ostatným. A o tom to je. Nesmiete mať v hlave otázky: ,,Čo by tomu povedali ostatní? „Musíte si stáť za svojím, za tým, kto ste, a kým sa chcete stať. Myslím, že to je dobrý začiatok.       

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife