priatelia

Azda niet tej, ktorá by nechcela byť milovaná, avšak, tentokrát inak ako tomu bolo naposledy. Láska sa nedá vynútiť a rovnako na ňu musia byť dvaja. Preto ju nehľadaj, láska príde nečakane a sama.

Láska dokáže byť krásna v rôznych podobách. Aby smerovala tou správnou cestou, je na nej potrebné spoločne pracovať. Občas sa stane, že je kľukatejšia, no aj také chvíle patria do našich životov.

zdroj: Unsplash/Kate Kozyrka

Dôležitejšie je, akým spôsobom dokážu partneri takéto momenty ustáť. Napokon, aj takéto chvíle sú tými, ktoré vzťah navedú opäť na rovnú cestu.

Keď láska nečakane zabolí

Existujú však i také vzťahy, ktoré sa správne nasmerovať z rôznych dôvodov už nedokážu. Láska vie v ten čas aj tak skutočne zabolieť. Nejaký čas sa tej novej poniektoré stránime úplne a zámerne, iné ju istým spôsobom hľadáme na všakovakých možných miestach, no ona akosi neprichádza.

Pocit „byť ľúbenou“ si nekúpiš

Ľúbiť a byť ľúbenou je naozaj nádherný pocit, avšak nikdy nezabúdaj na to, že si ho nemôžeš žiadnym spôsobom vynútiť a dokonca ani kúpiť. Aj láska má svoje pravidlá, preto by si sa jej nemala úplne strániť, no ani ju za každých okolností vyhľadávať.

Dopraj čas sebe a svojim blízkym

Pokiaľ však k tebe neprichádza tak, ako by si si to priala, nezúfaj. Je možné, že na ňu ešte nenastal ten správny čas. Dopraj ho radšej tým, na ktorých ti záleží a nezabudni si užívať svoj život bez akýchkoľvek obmedzení. Pracuj na sebe a svojom „ja“, cestuj, rob veci, ktoré ťa bavia, no neuzatváraj sa pred svetom len preto, že láska, ktorú by si tak veľmi chcela ešte stále neprišla.

Traja priatelia sedia na tráve
zdroj: Pexels/olia danilevich

Láska príde nečakane

Áno, úplne sama, bez akéhokoľvek pričinenia a vo chvíli, kedy ju budeš najmenej očakávať. Vtedy ju jednoducho prijmi. Samozrejme, v ten čas by si na ňu mala byť aj pripravená.

Zamilovanosť je nádherný pocit, ktorý nás ale môže oslepiť pred potenciálnymi problémami vo vzťahoch. Často si až neskôr uvedomíme, že sme ignorovali varovné signály, ktoré mohli naznačovať, že vzťah nie je úplne v poriadku. Na týchto 8 znakov si daj pozor už v začiatkoch randenia.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating