Pár sa objíma

Zamilovanosť je nádherný pocit, ktorý nás ale môže oslepiť pred potenciálnymi problémami vo vzťahoch. Často si až neskôr uvedomíme, že sme ignorovali varovné signály, ktoré mohli naznačovať, že vzťah nie je úplne v poriadku.

Tu je niekoľko „red flags“, ktoré si ľudia často nevšímajú vo svojich vzťahoch. Urobia tak, keď už je neskoro a v mnohých prípadoch sa to už medzi nimi nedá zachrániť.

Nezdravá komunikácia

Základom každého úspešného vzťahu je dobrá komunikácia. Ak máte problémy s komunikáciou, môže to byť znakom toho, že vzťah nie je zdravý. Napríklad, ak partner často kritizuje, ponižuje alebo ignoruje tvoje názory, môže to byť znakom toho, že ťa nerešpektuje.

Kompromisy vo vzťahu
zdroj: Pexels/Odonata Wellnesscenter

Kontrola

Kontrolujúci partner sa snaží ovládať každý aspekt tvojho života, od toho, čo nosíš, až po to, s kým sa stretávaš. Môže ti zakazovať tráviť čas s priateľmi a rodinou, čítať tvoje e-maily alebo ti diktovať, čo máš robiť. Kontrolujúci partner často používa vyhrážky alebo zastrašovanie, aby ťa udržal v podriadení.

Žiarlivosť

Žiarlivosť je bežná emócia, ale nadmerná žiarlivosť môže byť znakom toho, že partner má problémy s dôverou. Ak ťa neustále obviňuje z nevery, kontroluje tvoj telefón alebo ti zakazuje stretávať sa s určitými ľuďmi, môže to byť signál, že to medzi vami nie je v poriadku.

Negatívne správanie

Ak partner často kritizuje, ponižuje alebo uráža, môže to byť znakom toho, že je toxický. Toxické správanie môže viesť k pocitom nízkej sebaúcty a depresie. Môže tiež narušiť tvoje fyzické aj duševné zdravie. Pokiaľ odmieta zmeniť svoje negatívne správanie, môže byť ťažké udržať zdravý vzťah. Je dôležité si uvedomiť, že nie si povinná tolerovať toxické správanie.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating