Aj keď to niekedy robíme s tými najlepšími úmyslami, v skutočnosti si nevedome ubližujeme…

Reč je o tom, že sa vo vzťahu niekedy snažíš až tak príliš, že pritom zabúdaš na svoje vlastné dobro a strácaš samu seba. A to nie je dobre. Ak sa nájdeš v nasledovných situáciách, mala by si trochu spomaliť.

Len dávaš a nič nedostávaš

Ako by povedali Evelyn s Peťou Polnišovou v ich podcaste, stala sa z teba zlatá táckarka, ktorá len dáva a tomu svojmu všetko doslova naservíruje ako na tácke. Samozrejme, že chceš, aby sa cítil s tebou dobre a aby bol spokojný. No pokiaľ ti to neopätuje späť, mala by si sa prestať snažiť, inak si na to príliš zvykne. Ak sa už aj nestalo.

Vzťah je predsa o tom, že sa snažíš, aby bol ten druhý šťastný, no to isté očakávaš aj od druhej strany. Toto si musíš naozaj uvedomiť a poriadne sa nad tým zamyslieť.

Nevenuješ sa svojim koníčkom

Najradšej by si s ním bola 24 hodín 7 dní v týždni? Viem, že ho miluješ, no ak sa prestaneš venovať sebe a svojim koníčkom, skôr či neskôr vyhoríš. Nie pracovne, ale vnútorne. Je nesmierne dôležité, aby si vo svojom živote mala rovnováhu a tú dosiahneš len tak, že si nejaký čas vyčleníš len sama pre seba.

Žiadny kontakt s kamoškami

Kedy naposledy si bola vonku s kamoškami? Napríklad na káve, v kine, na nákupoch, kdekoľvek. Alebo kedy si si s nimi vôbec zavolala alebo si im napísala? Keďže chceš všetok čas tráviť s ním, zabúdaš nielen na seba, ale aj na svojich blízkych. Každá žena predsa potrebuje aspoň raz za čas poklebetiť a poradiť sa s kamoškami.

Ešte je tu druhá možnosť, že ti tento kontakt zamedzil on sám. Vtedy by si mala byť ešte viac opatrnejšia, pretože takéto niečo by vo vzťahu nemalo nastať.

Si stále unavená

Všetko so všetkým súvisí. Keďže zabúdaš sama na seba a nevenuješ sa činnostiam, ktoré by ti robili radosť, cítiš sa neustále unavená. Nielen preto, že sa celý deň snažíš, aby si podala čo najlepší výkon, ale hlavne pre to, že si nijakým spôsobom nedobíjaš svoje baterky. Toto môže neskôr vyústiť až do zdravotných problémov, takže je lepšie riešiť to hneď na začiatku.

Zabúdaš na svoje šťastie

Chceš to najlepšie len pre neho, no na svoje šťastie si akosi zabudla. A pritom kedysi si bola večne pozitívna milá osôbka, ktorá sa tešila zo života. Kde sa stratilo to tvoje nadšenie? Naozaj ti stojí za to až tak veľmi, že si ochotná obetovať kvôli nemu svoj vlastný život?

Nízke sebavedomie

Možno sa snažíš tak príliš preto, že máš nízke sebavedomie a bojíš sa toho, že by ťa opustil. Nevieš si ani len predstaviť, že by si zrazu ostala single a musela by si začať randiť s ďalšími chlapmi. Keďže ťa trápi nízke sebavedomie, myslíš si, že ty si nezaslúžiš také šťastie a radšej sa uspokojíš s tým, čo máš.

Nemáš sny a plány do budúcnosti

Máš nejaké sny a plány, čo by si chcela v najbližších týždňoch, mesiacoch či rokoch dosiahnuť? Ak máš na prvom mieste zase len jeho a jeho šťastie, robíš chybu. Je pekné, ak mu pomáhaš, aby on dosiahol svoje sny, no kde si ty? Naozaj si myslíš, že je správne, ak žiješ len zo dňa na deň a nemáš žiadne vízie, čo by si chcela ešte v živote dosiahnuť?

Keď to všetko takto čítaš a našla si sa v týchto riadkoch, dúfam, že ti v hlave zablikala červená kontrolka, že niečo naozaj nie je v poriadku a takto to ďalej nefunguje. V prvom rade si musíš sama v sebe uvedomiť, že musíš zmeniť svoje správanie. Nehovoríme, že sa s ním musíš ihneď rozísť, to určite nie.

Mali by ste sa ale o tom spoločne porozprávať a jemne by si mala načrtnúť, že si doteraz robila chybu a chceš, aby sa to zmenilo. Ak bude ochotný, máš to vyhraté. Ak ochotný nebude a takýto vzťah mu vyhovoval, v takom prípade by si mala predsa len začať uvažovať o iných možnostiach.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.