Možno to bude znieť divne, ale áno, koronavírus mal podľa mňa aj pozitívne stránky. A to, že sme všetci trochu spomalili a začali sme riešiť veci, na ktoré sme predtým ani len nepomysleli alebo sme na ne nemali čas. Alebo sme len hľadali výhovorky, prečo ich stále odkladať.

Prvý týždeň domácej karantény väčšina ľudí brala ako dovolenku alebo prázdniny, kedy sme si konečne mohli oddýchnuť. Z pár dní sa ale stali týždne a my sme tak boli nútení prehodnotiť svoj doterajší život. A vďaka tomu som sa naučila nasledovné veci.

1. Naučila som sa tešiť z maličkostí. Radosť mi urobila aj obyčajná prechádzka alebo prvá káva na terase po tom, ako znovu otvorili kaviarne.

2. Naučila som sa vydržať sama so sebou. Mala som veľa času premýšľať a uvedomila som si veci, ktoré mi doteraz unikali.

3. Naučila som sa nezištne pomáhať ostatným ľuďom. Dobrý pocit môžeš získať aj vďaka tomu, že niekomu urobíš obyčajný nákup.

4. Naučila som sa, že život je veľmi prchký a jeden deň tu sme a druhý už nemusíme. Preto je dôležité každý deň prežívať naplno.

5. Naučila som sa viac si vážiť svoju rodinu. Keďže som s nimi často nemohla byť, bola som vďačná aj za každú krátku návštevu, aj bez bozkov či objatí.

6. Naučila som sa, kto sú naozajstní priatelia. Ak sa doteraz niekto neozval preto, že nemal čas, chápali sme to. Ale ak sa neozýval ani teraz, jednoducho o to asi nemal záujem.

7. Naučila som sa lepšie vychádzať so svojím partnerom. Ani napriek karanténe sme nechytali ponorku, práve naopak, naučili sme sa spolu lepšie vychádzať.

8. Naučila som sa veci, ktoré som doteraz odkladala. Konečne som sa začala venovať cudziemu jazyku alebo iným kurzom na zlepšenie svojich znalostí.

9. Naučila som sa vážiť si čas a spomaliť. Konečne som mala čas na všetky knihy, ktoré som odkladala a na seriály, ktoré som doteraz nevidela.

10. Naučila som sa, že aj v negatívnych veciach treba hľadať niečo pozitívne, pretože len tak to má naozaj zmysel.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.