Instagram/amelie_weissenberger

Mnoho žien sníva o tom, že keď nájdu toho pravého, začne sa im v živote časť, ktorá sa bude podobať na romantické filmy. Keď však pominie prvotné zamilovanie či prejde niekoľko mesiacov alebo rokov, uvedomia si, že im od partnera chýbajú veľké a malé gestá lásky. To, čo vidia vo filmoch či pri pároch okolo seba, nemajú doma. A tak sa začínajú pýtať, či v ich vzťahu naozaj nejaké city ešte sú.

Bozk na čelo pri odchode z domu, ruža len tak, pre potešenie, slová milujem ťa na dobrú noc, držanie za ruky na verejnosti. Sú to drobnosti, ktorými ti muž vie dokázať, že na teba stále myslí ako na ženu, ktorú skutočne ľúbi. No nie všetci to takto robia. Niekedy môžeš mať pocit, že ten tvoj už nič necíti, pretože lásku vôbec neprejavuje.

Pozeráš sa na chlapa, ktorý ti kedysi ukradol srdce, no zrazu je z neho len človek, ktorý akoby bral váš vzťah ako samozrejmosť. Ty by si sa chcela túliť, túžiš po tom, aby ťa objímal a aby tie dve slová aspoň raz za čas povedal, nech ťa uistí, že to tak stále je.

Jednu vec ti musíme povedať hneď – človek a jeho správanie sa nedá len tak zmeniť, ani nemôžeš nikoho nútiť robiť veci, ktoré pre neho nie sú prirodzené. A už vôbec nie, ak ide o partnerský vzťah, ktorý má byť založený na určitých hodnotách. No pracovať na komunikácii a snažiť sa byť lepším človekom, ak nám na tom skutočne záleží, to sa dá. Preto, musíš urobiť iba jedno.

Vec, ktorá by mala byť vo vzťahu prirodzená, keďže vaša úprimnosť by mala fungovať na 100 %, no aj napriek tomu sa jej mnoho žien obáva – povedať mu pravdu. Povedať mu, že ti veľmi záleží na tom, aby ti slovami či aspoň malými gestami dával najavo, že ťa stále miluje. Ak si človek, ktorý to vo vzťahu potrebuje, po čase by ťa nedostatok pozornosti zničil.

Nevyhadzuj mu na oči to, ako sa správajú iní chalani, nechci po ňom nemožné, len toľko, čo tvoje srdce naozaj poteší. Vzťah je o tom, že sa buduje pomaly a dlhodobo, preto nikdy nie je neskoro na to, aby sa mohol zlepšovať. Sú muži, ktorí možno ani netušili, čo všetko partnerka potrebuje cítiť a vidieť, aby si bola istá ich láskou. Lenže, kým im to niektorá nepovie priamo, nebudú mať dôvod niečo meniť.

Na druhej strane, musíš aj ty pochopiť, že nie každý dokáže ukazovať svoje pocity verejne. Niekto by do sveta vykričal, že je zamilovaný, iný si necháva niečo tak vzácne iba pre seba a toho druhého. No je len na vás dvoch, ako si svoje prejavy náklonnosti vyformujete. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating