Muž a žena vo vzťahu

Láska v nás môže vyvolať desiatky pocitov. Dokáže z nás spraviť najšťastnejších ľudí na planéte, no rovnako tak aj tých, ktorí o svoje šťastie prišli. Keď nájdeš svoju spriaznenú dušu, tie dobré prevyšujú tie zlé. No ak nastane moment, pri ktorom si uvedomíš, že sa zaľúbenie zmenilo na trápenie, nie je viac dôvod na to, aby si váhala, čo ďalej. 

Vzťahy nie sú vždy dokonalou rozprávkou. Aj keď nájdeš niekoho, s kým si si veľmi blízka a s kým prežiješ pokojne aj dlhé roky v krásnom vzťahu, po čase môžu prísť pochybnosti. Iskra zhasne, názory sa menia tak, ako aj ľudia. A občas nemusíš čakať ani roky na to, aby si zistila, že človek, ktorý je tvojím partnerom, sa tak vlastne ani nespráva.

Láska prináša aj trápenie

To však neznamená, že by si ho mala prijať. Áno, vo vzťahu nastávajú aj ťažké chvíle. Prichádzajú rôzne prekážky, väčšie aj menšie problémy, nečakané situácie. Nie je všetko ružové. Nejde to bez hádky či plaču, tichej domácnosti alebo rozbitých tanierov. Ale sú to len dočasné situácie, ktoré sa dajú ruka v ruke zvládnuť. Ak sa naozaj milujete, podporujete a rešpektujete. No ak má tvoja duša na sebe dlhodobé záťaže, potom to v poriadku nie je.

Keď ťa tvoje srdce bolí pri myšlienke, že to, čo medzi vami bolo, sa už nevráti späť, keď sa viac hádate ako milujete, keď na teba zodvihne ruku, keď zistíš, že chceš od života niečo úplne iné, … je veľa takých „keď“, ktoré ti naznačujú, že by si sa z toho vzťahu mala zachrániť. Pozerať sa na to, čo naozaj chceš, po čom túžiš, čo ťa urobí šťastnou. Nebáť sa toho, čo si kto pomyslí.

Dôležitá si len ty. A niekto, pri kom už nikdy nebudeš mať strach, pochybnosti, smútok. Vždy sa nájde niekto, kvôli komu sa rozplačeš od smiechu a nie od zúfalstva do vankúša. V momente, kedy tvoje vnútro kričí, pretože láska pre neho znamená bolesť, vieš, že nie si s tým správnym človekom.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating