Dá sa milovať vo vzťahu viac ako to cíti tvoj partner k tebe? Rozhodne áno. Možno by si sa čudovala, koľko takých párov existuje. Občas sa stane, že jeden je bezhlavo zaľúbený a spravil by pre svoju polovičku čokoľvek, zatiaľ čo ten druhý by ho mihnutím oka mohol sklamať. Takýto druh jednostranného vzťahu ťa však stiahne iba na dno.

Vlastne, lepšie je byť single, ako sa zubami nechtami držať niekoho, kto ti lásku neopätuje tak, ako potrebuješ. Áno, to, čo cítiš môže byť skutočné, no to ešte neznamená, že je taký aj váš vzťah. O tom by sa dalo hovoriť vtedy, ak by ste si navzájom venovali rovnakú pozornosť, rovnaký cit, dôveru či rešpekt.

Keď to ide iba z jedného smeru, je to to isté, ako keď si bola v mladosti platonicky zamilovaná. Teraz máš síce niekoho po svojom boku naozaj, no správa sa tak, akoby ani nebol. A to určite nie je to, o čom si vždy snívala.

Každým dňom si budeš viac a viac uvedomovať, že nedostávaš to, čo potrebuješ. Skôr či neskôr ťa to začne ubíjať. Tvoja duša a srdce sa budú cítiť nemilované, nedocenené, nechcené. Nebudeš chápať prečo, veď ty si ochotná ich odovzdať partnerovi celé. Nuž, odpoveď na túto otázku nevieme (a vie niekto?).

Čo však vieme je to, že v tomto prípade iba strácaš svoj čas. Márniš život s niekým, kto je možno v tvojich očiach dokonalý, no on ťa rovnako nevníma. A preto si ťa nezaslúži. V tvojom okolí je niekto, kto by ťa dokázal ľúbiť tak, ako to potrebuješ, no tvoje dvere sú pred ním zatvorené. Iba preto, že stále dúfaš v zmenu.

Dúfaš, že jedného dňa sa bude k tebe správať inak? Prečo by sa to malo stať, ak to nerobí teraz. Drahá, bolí to, ale nesmieš byť naivná. Radšej buď sama a šťastná ako vo vzťahu, ktorý je jednostranný. Pretože ten sa nikdy nezmení.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.